Kultúra

Karička slnovratu 2018 s členmi FS Gemer

V najdlhší deň roka 21. Júna sa udiala veľká tancovačka na košickej Hlavnej – Karička slnovratu 2018. Viactýždňovými nácvikmi sa na ňu pripravilo takmer 700 ľudí z radov širokej verejnosti. Aj pokus o šiesty ustanovujúci slovenský rekord sa niesol v znamení magického dátumu. Účastníci vytvorili obrovskú, až 626,2 metrov dlhú slnečnú špirálu a zdvihnutím rúk trikrát zaznelo mohutné Ahoj slnko!

Aj členovia FS Gemer a zopár nadšencov folklóru z Dobšinej prispeli svojou troškou k tomuto nádhernému podujatiu. Nacvičili sme choreografiu p. Vlada Urbana a na košickej „karičke“ sme dôstojne reprezentovali naše mesto už po tretí krát. A navyše vďaka našej šikovnej kaderníčke Katke sme vyhrali 1. a 2. miesto v súťaži o najkrajší folklórny účes. Za podporu ďakujeme Mestu Dobšiná, ktoré nám zabezpečilo reprezentatívne tričká a dopravu na podujatie.

-am-