Kancelária prvého kontaktu pomáha občanom v akejkoľvek situácii

Mnohí občania sa zaiste stretli s tým, že potrebovali niečo vybaviť na úrade, prípadne spozorovali niečo, kde by na to radi upozornili kompetentných. Často nám v našom pátraní, na koho sa obrátiť pomôže internet, alebo obyčajný telefónny zoznam. Sú však aj špecifické situácie, ktoré zdanlivo nikam nezapadajú, prípadne nemáme času nazvyš, aby sme to pracne zisťovali. Práve v takýchto chvíľach nám veľkou mierou môže byť nápomocná kancelária prvého kontaktu Mestského úradu v Dobšinej. Kanceláriu nájdeme na prízemí budovy radnice s číslom dverí 7.

V úradných hodinách vedie kanceláriu Ing. Jana Skubíková, ktorá sa hlavne ľudským prístupom snaží klientom pomôcť v akejkoľvek situácii a vybaví niekoľko desiatok občanov denne. „Kancelária prvého kontaktu je prvým miestom na to, aby sme usmernili občana, kto mu môže z radov zamestnancov pomôcť s jeho požiadavkou, či problémom. Klientov vybavujeme cez okienko, kde mi povedia v akej veci navštevujú úrad a následne ho nasmerujem na správne oddelenie. V minulosti sa tiež často stávalo, že občania si chceli na úrade vybaviť aj občiansky preukaz, čo samozrejme možné nie je. Aj tých sme vybavili a poradili im, kde a ako ho vybavia“ spomína s úsmevom Ing. Skubíková.

Mestský úrad v Dobšinej má päť oddelení, ktoré zodpovedajú za dané úseky služieb občanom. Mesto má aj obchodné spoločnosti (Podnik služieb mesta a Mestské lesy), ktoré v prípade potreby vie kancelária prvého kontaktu upovedomiť. V mnohých prípadoch najmä pri nahlásení výnimočných udalostí je možné nahlásiť prípady aj telefonicky na čísle 058/7941320 – klapka 1, prípadne priamo na linke: 058/4880511. Kancelária sa stará aj o vyhlasovanie oznamov mestským rozhlasom v časoch od pondelka do štvrtka o 10:00 a 14:30 a v piatok o 10:00 hod. „Sú aj výnimočné situácie, ako napríklad oznámenia o uskutočnení pohrebu počas víkendu. Chceme odbremeniť pozostalých a tak nás môžu v prípade týchto výnimočných udalostí kontaktovať na čísle 0908924606, kde oznámenia o uskutočnení pohrebu, ale aj iné výnimočné oznamy vo verejnom záujme (poruchy, živelné pohromy, iné výnimočné situácie) vyhlásime aj v dňoch pracovného voľna“ dodáva pracovníčka MsÚ Dobšiná. Bližšie informácie získate aj na webstránke mesta www.dobsina.sk – sekcia Kancelária prvého kontaktu.

Kancelária prvého kontaktu v úradných hodinách 058/7941320
Pohotovostné číslo kancelárie prvého kontaktu mimo pracovných hodín 0908924606