Kanalizácia a ČOV: Budeme ku každému pristupovať individuálne

Mestu Dobšiná bolo dňa 15. októbra 2014 doručené rozhodnutie o schválení nenávratného finančného príspevku na projekt kanalizácie a čistiarne odpadových vôd v našom meste. Termínom realizácie projektu je november 2014 s kolaudáciou v decembri 2015.Vo štvrtok 29. januára 2015 sa preto stretli v sále Mestského kultúrneho strediska zástupcovia zhotoviteľa na verejnom stretnutí s občanmi. Zástupcovia mali za úlohu bližšie priblížiť projekt verejnosti, ale aj odpovedať na prípadné otázky a nejasnosti.

Projekt novej kanalizácie a čistiarne odpadových vôd sa dotkne všetkých obyvateľov a to priamo, ale aj nepriamo. Pripomeňme, že celkové náklady projektu činia 11 477 179,84 eur, z čoho naše mesto získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 10 808 234,45 eur. Dodávateľom stavebných prác je Združenie Dobšiná, T-H-V-P-E, zastúpené vedúcim člnom združenia, spoločnosťou TuCon a.s. Žilina.

Ako predniesli na stretnutí s občanmi zástupcovia zhotoviteľa, Ing. Michal Ušák a Ivan Píš, manažéri stavby, stoková sieť mesta Dobšiná je navrhnutá zo stôk v celkovej dĺžke 8996 metrov. „V rámci stavby je navrhnutých aj 518 kusov kanalizačných prípojok s celkovou dĺžkou 3050 metrov“.Dodali zástupcovia zhotoviteľa. Po tomto úvode nasledovala detailnejšia prezentácia celého projektu a diskusia s občanmi, kde zástupcovia odpovedali na ich otázky. Náš portál vám toto stretnutie prináša vo forme záznamu pod príspevkom a katastrálnu mapu projektu.

Dokument:  Projekt čistička odpadových vôd Dobšiná – katastrálna mapa

Foto & video: Redakcia MD