K. Horník: Môžem potvrdiť svoju kandidatúru

Voľby do Košického samosprávneho kraja(KSK) sú už pred dverami. Ako určil predseda Národnej rady SR Pavol Paška, tie sa uskutočnia v sobotu 9. novembra 2013. Volebný obvod Rožňava má číslo 8 a spolu zahŕňa 62 miest a obcí. Náš okres budú zastupovať presne piati poslanci, ktorí budú spolurozhodovať v 57 člennom krajskom parlamente. Už ale teraz sa rysujú kandidáti z nášho okresu, ktorí by do lavíc parlamentu chceli zasadnúť, alebo si svoje poslanectvo v KSK chceli zopakovať.

V minulom volebnom období roku 2009 do poslaneckej lavice zasadol aj primátor mesta Dobšiná Karol Horník, ktorý kandidoval, ako aj v komunálnych voľbách za stranu Smer-SD. Zvolený bol počtom hlasov 2747 a stal sa tak štvrtým najúspešnejším kandidátom z piatich. Následne sa stal predsedom komisie pre cirkevné a spoločenské otázky a je členom školskej a kultúrnej komisie pri KSK.  Kandidátky jednotlivých strán sa pomaly uzatvárajú a zaplaví nás more predvolebných letákov, ale aj sľubov.

Chceli sme preto vedieť, či aj primátor mesta Dobšiná bude znovu kandidovať do Košického samosprávneho kraja aj v tomto volebnom období a jeho meno uvidíme, na propagačných materiáloch a vo finále, aj na hárkoch vo  volebných miestnostiach. „Áno, môžem potvrdiť svoju kandidatúru za stranu Smer-SD, ako kandidát na poslanca Košického samosprávneho kraja. Aj na základe rozhodnutia krajskej rady Smer-u a tiež na základe vlastného zváženia do toho idem aj teraz.“ Povedal nám primátor Dobšinej, Karol Horník.

Týmito slovami nám teda Karol Horník potvrdil svoju istú kandidatúru a je jasné, že bude chcieť osloviť čo možno najširšie zloženie potencionálnych voličov. Na tých bude rozhodnutie, či podporia Dobšinského primátora aj v tomto volebnom období, aby mohol znovu spolurozhodovať o zásadných veciach na pôde krajského parlamentu. Každý volič v tomto období preto musí dôkladne zvážiť komu odovzdá svoj hlas, ktorý má pre každého kandidáta cenu zlata. Možno k tomu pomôže zváženie stavu obce, či mesta v ktorom volič žije a či jeho stav spĺňa všetko, čo od svojho voleného zástupcu požadoval.

Ilustračné foto: Redakcia MD