Kultúra

Juniáles v Dobšinej plný zábavy, súťaží a hier

Mesto Dobšiná v spolupráci s miestnym Centrom voľného času detí a mládeže a Mestskými lesmi spol. s.r.o.  Dobšiná, usporiadali v sobotu 04.júna 2016 tradičné podujatie s názvom Juniáles z príležitosti Medzinárodného dňa detí. Podujatie bolo otvorené o deviatej hodine na futbalovom ihrisku  v Dobšinej širokým výberom súťaží pre deti, ktoré boli zamerané na šikovnosť, postreh a kreativitu. Mnohých oslovili tiež tvorivé dielne, na ktorých si mohli návštevníci vyrobiť chobotničky, ale aj umelecký workshop Základnej umeleckej školy v Dobšinej. Športovejšie založení návštevníci sa mohli zapojiť do ukážok, nácviku a tréningu severskej chôdze pod dohľadom certifikovanej  inštruktorky Nordic wolkingu Kataríny Vargovej.

Mnohí sa tiež roztancovali s „Bibou“ pri rezkých tónoch DJ Korintuša a tí najmenší ocenili veľkú nafukovaciu žirafu, v ktorej sa mohli do sýtosti vyblázniť. Mestské lesy si pre najmenších pripravili lesnú pedagogiku a pre dospelých súťaže v pílení dreva, rúbaní dreva na presnosť, hode polenom a streľbe zo vzduchovky. Atraktívnosť tohto slnečného, vydareného dňa venovanom najmä deťom uzatvorilo ako zlatý klinec programu predstavenie Vranovského chodúľového divadla s názvom Jánošík a 2000 zbojníkov. V závere Juniálesu prebehlo losovanie tomboly o hodnotné ceny, ktoré venovali partneri podujatia.

Text, foto & video: Juraj Karika