Kultúra

Jubilantov z Dobšinej prijali na miestnej radnici

Stalo sa už dlhodobou tradíciou, že v októbri, v mesiaci úcty k starším, primátor mesta pozýva do obradnej siene historickej mestskej radnice občanov, ktorí sa dožívajú v príslušnom roku krásnych životných jubileí : 65, 70, 75, 80, 85, 90 a 95 rokov. V tomto roku sa táto milá slávnosť uskutočnila  dňa 23. októbra. Primátor mesta, pán Ján Slovák, všetkým jubilantom  srdečne zablahoželal a poďakoval za celoživotnú prácu.

Pozvanie prijalo: 43 jubilantov 65-ročných,  19 jubilantov 70-ročných, 13 jubilantov 75-ročných, 8 jubilantov 80-ročných, 5 jubilantov 85-ročných, 1 jubilant 90-ročný.  Spolu  sa zišlo 89 oslávencov, ktorí si z rúk pána primátora prevzali malé darčeky vyrobené zamestnancami Centra voľného času v Dobšinej. Pekný program pripravili učitelia a deti z MŠ na Ul. SNP a klasické i moderné skladby zahrali učitelia ZUŠ, Karol Kún – akordeón, Ján Budi – husle. Pre zaujímavosť dodávame, že v tomto roku v našom meste životné  jubileum 90 rokov oslávili 3 muži a 95 rokov oslávili  2  ženy- jubilantky. Všetkým oslávencom prajeme ešte veľa rokov života v kruhu svojich najbližších.

MVDr. T. Balážiková, predsedníčka ZPOZ, foto Juraj Karika