Kultúra

Jeseň trávime tvorením a tiež v prírode

 

Jeseň pani bohatá….slnečná a farebná ponúka mnoho príležitostí na tvorivé aktivity. Preto sme spolu s rodičmi a deťmi vytvárali krásne dekoratívne predmety, ktoré zdobia naše priestory. Trieda Lienok a Sovičiek, z ktorej sa do tvorby dekorácii zapojil najväčší počet rodičov vyhrali výlet na Sysliu lúku na Muráni, za čo veľmi pekne ďakujeme p. primátorovi Jankovi Slovákovi

Okrem toho, že nám jesenné obdobie dáva životne dôležité plody, učí nás myslieť i na zvieratá v  lesoch. Materská škola má vo svojich zámeroch i rozvoj environmentálneho cítenia detí a tak ako každý rok, i teraz sme v spolupráci s Mestskými lesmi Dobšiná spol. s.r.o.  a ochranármi, lesobusom prišli do lesa. Tam nás už čakal pán Milan Horváth, ktorý mal pre deti pripravené makety zvierat, obrázky i zvukové ukážky. Veľmi peknou a zaujímavou prezentáciou deťom priblížil, aké zvieratá žijú v okolí, ktoré sú nebezpečné a ktoré nie. Oboznámil nás s ich spôsobom života i zvukmi, ktorými sa dorozumievajú …deťom sa veľmi páčil zvuk srnky , akým volá na mláďatko. Deti naplnili krmelec  gaštanmi čo nazbierali, z domu doniesli suché pečivo i mrkvičku, ktoré sme v jeho blízkosti  porozkladali a tri vrecia zrna sme odovzdali do zásob na zimu.

Les je v jeseni prekrásny, hrá všetkými farbami a nabádal deti k hrám s jeho pokladmi. Šantenie v lístí, hľadanie zaujímavých samorastov a konárov, nájdenie muchotrávky, či inej trofeje, bolo len nádherným doplnením krásnej a užitočnej aktivity. Všetkým, ktorí sa na našich aktivitách pre deti podieľali zasielame naše veľké poďakovanie.

Majka Liptáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »