Kultúra

Jednota dôchodcov hodnotila svoje pôsobenie

V priestoroch divadelnej sály Kultúrneho domu v Dobšinej sa 10. marca 2016 o 14.-tej hodine uskutočnila schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska. V úvode prítomných privítala predsedníčka Anna Novotná a za Mesto Dobšiná sa schôdze zúčastnili aj primátor mesta Ján Slovák, zamestnanci Mestského úradu a konateľ spoločnosti Mestské lesy Dobšiná s.r.o. Marcel Kollárik. Stretnutie hodnotilo obdobie minulého roka, kde sme sa dozvedeli, že na území nášho mesta združuje Jednota dôchodcov až 201 členov.  Vedenie organizácie pracovalo väčšinou na úkor svojho voľna a to aj bez nároku na odmenu. S účasťou ich členov boli uskutočnené viaceré kultúrno-spoločenské, ale aj športové podujatia v našom meste, tiež zájazdy zväčša po pamiatkach Slovenska. Program obohatili svojim vystúpením DFS Gemerčatá a spevácke zoskupenie zložené z členov organizácie.

Red. JK