Kultúra

Jarné prázdniny v CVČ Dobšiná

 

Deti sa vždy veľmi tešia na prázdniny a my sme radi, že viacero detí sa rozhodlo tráviť jarné prázdniny v centre. Pripravili sme pre nich naozaj pestrý program. V pondelok si okrem množstva hier a zábavy deti vyrobili mini pizze, ktoré si vyzdobili ako tváričky, psíkov, mačičky …. Poobede si ešte vyrobili „Jarného škriatka“, z ktorého sa veľmi tešili. Utorok bol zameraný na pohyb, tak sme sa vybrali k „Žrebčínu“, kde sme koníky, ale aj prasiatka nakŕmili a vydali sa na cestu späť.

V centre sme ešte vyrobili krásne srdiečko pre mamky, pretože sa blížilo MDŽ. Samozrejme najviac sme sa tešili na stredu, kedy nás čakal výlet do Spišskej Novej Vsi a hlavne návšteva plavárne. Deti sa dosýta vyšantili vo vode a potešilo nás, že sme sa stretli s členmi tímu „Špeciálne olympiády Slovensko“, ktorí sa s nami odfotili a Vanda Kračúnová nám krátko porozprávala o jej úspechoch.

Celému tímu sme s deťmi poďakovali a zapriali sme im veľa úspechov. Po plavárni sme ešte absolvovali „Nákupný maratón“ v Madarase a zdravo unavení sme sa doviezli domov. Treba pochváliť, že deti boli po celý čas veľmi dobré a dúfame, že sa im takto strávený čas jarných prázdnin páčil.

Ing. M. Rybárová

Translate »