Kultúra

Janko Ambróz bol po 15 rokoch v Dobšinej

 

Calisto s.r.o., za mediálnej podpory Matice Slovenskej a prvých nezávislých internetových novín www.mestodobsina.sk ,dňa 11.1.2014 v Kultúrnom dome v Dobšinej usporiadala koncert jedného z najlepších spevákov ľudových piesní Janka Ambróza. Ten opäť do Dobšinej zavítal po pätnástich rokoch. Na tomto koncerte ho sprevádzala ľudová hudba Borievka z Banskej Bystrice. Na úvod zaspievali pár ľudových piesní členovia domáceho folklórneho súboru Gemer, v podaní mužskej aj ženskej skupiny, čím nabudili skvelú atmosféru.

V podaní piesní pánom Ambrózom ,ako Javorom či Prepelička, má človek pocit, že tento spevák vôbec nestarne a jeho spev je plný obrovskej energie, pri ktorej si človek uvedomí akú krásnu kultúru v podobe folklóru má naše Slovensko. Pri piesni Na Kráľovej Holi, prechádzal mráz po chrbte nie jednému divákovi, ktorých sa zišlo skoro tristo. V stoji odspievali túto našu , nazvem to folklórnu hymnu spolu s Jankom.

Záverom odzneli, poďakovania pána Ambróza konateľovi usporiadateľskej firmy Jánovi Slovákovi, za pozvanie do Dobšinej a celú organizáciu koncertu, ako aj poďakovanie predsedkyne Matice Slovenskej pani Halkovej, za ozaj skvelý a vydarený večer. Poďakovanie patrí všetkým divákom za perfektnú atmosféru a podporu podujatia. Tešíme sa na ďalšie.

{gallery}foto_koncerty/koncert_ambroz{/gallery}

Text: Lenka Hudáková, foto&video: Vladimír Václavík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »