J.Slovák: Budem sa uchádzať o post primátora mesta Dobšiná

Vážení Dobšinčania, na základe podnetov od Vás a mojom zrelom uvážení, som sa rozhodol v komunálnych voľbách 2014 uchádzať o post primátora mesta Dobšiná. Moje rozhodnutie utvrdili aj udalosti za posledné obdobie, v ktorom sa ma pokúšajú zastrašovať a od tohto úmyslu odhovoriť. Je pre mňa zarážajúce, že dokonca niekto dokáže šíriť nepravdivé informácie, napríklad o mojom úmysle zrušiť VPP (čo je dané štátom, čiže zrušiť to môže len štát ), o úmysle poprepúšťať všetkých zamestnancov mesta (čo je na smiech ).

O mojej osobe, ako aj o mojej firme Calisto s.r.o., ktorá pravidelne prispieva ku kultúrnemu, spoločenskému a športovému vyžitiu obyvateľstva, podporovaním a usporiadaním rôznych akcií, či už pre deti, alebo dospelých, a nie napádaním určitých skupín obyvateľstva, ako to je prezentované. Či už je toto šírenie “poplašných správ“ na niekoho pokyn, alebo z vlastnej iniciatívy, to neviem, to nech posúdia kompetentní. Pravdepodobne určitá skupina ľudí nemá záujem, aby v našom meste nastali nejaké zmeny, pretože súčasný stav im vyhovuje. Našťastie nie som človek, ktorý sa nechá zastrašiť a odradiť aj napriek upozorneniam, že bude proti mne použitá moja minulosť.

Ja nemám problém otvorene hovoriť aj o mojej minulosti. Je síce ťažké niečo vysvetľovať, keď má niekto predsudky, že každý holohlavý chlap s tetovaním je mafián, no predpokladám, že myslenou minulosťou je hlavne fakt, že som bol trestaný . Vysvetlenie je veľmi jednoduché, ako osobný strážca som nezodpovedal za konanie svojho zamestnávateľa, no Trestný poriadok Slovenskej republiky k tomu neprihliada. Za svoju mladícku nerozvážnosť som dlh spoločnosti splatil a môj súčasný register trestov je čistý. Človek sa počas svojho života vyvíja, rastie, nadobúda vedomosti, skúsenosti a najlepšou školou mu je samotný život. Alebo použijem prirovnanie „čo ťa nezabije, to ťa posilní.“ Veľkú pravdu povedal Ježiš: „ Nech hodí kameňom kto je bez viny“.

Preto je dôležité si svoje chyby vedieť aj priznať, však chybu nespraví len ten, kto nič nerobí. Nie som svätec a ani zázraky robiť nedokážem. Nie som ani inžinier ,či doktor a nie som ani členom žiadnej politickej strany. Som len Dobšinčan, ktorý má chuť, odvahu, skúsenosti, chrbtovú kosť a dosť energie nato, aby sa pustil do „boja“ za navrátenie zašlej slávy mesta Dobšiná. Naše mesto rapídne upadá. Mladí ľudia utekajú za prácou a tí ostávajúci ,musia dennodenne riešiť existenčné problémy, znášať nečinnosť a podivné praktiky vedenia mesta, ako aj obrovské problémy s neprispôsobivými obyvateľmi. Nemáme kanalizáciu, lekára, banku, …. ani zelovoc. Toho čo tu treba zmeniť je veľa. Ako poslanec nemám právomoc urobiť to, čo je v tomto meste nevyhnutné. Vedením som označovaný za krikľúňa a vraj nič mi nie je dobré a s ničím nie som spokojný.

Áno, je to tak, vôbec nie som spokojný s týmto vedením, no moje pripomienky, návrhy, riešenia sú … “nevypočuté“, pritom sú to prevažne návrhy Vás- občanov. Je veľmi smutné, že občan je na poslednom mieste a prvoradý je záujem určitej skupiny. Každý Dobšinčan by si mal uvedomiť, že len spoločnými silami dokážeme urobiť zmenu k lepšiemu. Odložte susedské hádky a žabomyšie vojny. Podajte susedovi ruku a postavme sa za spoločnú vec. Dobšiná má predpoklady, aby bola opäť MESTOM! Svoje rozhodnutie uchádzať sa o post primátora mesta Dobšiná zverejňujem teraz, aby ste Vy, Dobšinčania, mali dostatok času na zváženie tohto môjho úmyslu a neprajníci väčší priestor na popísanie a povedanie všetkého “dobrého“ o mojej osobe.

Ako nezávislý uchádzač musím mať podporu v podobe podpisov od občanov mesta. Samozrejme nenazbieraním potrebného počtu podpisov poteším mojich neprajníkov, ako aj tých, ktorým súčasný stav vyhovuje a uchádzať sa o tento post nebudem môcť. Nebudem si kupovať hlasy voličov “kvetmi, dezertmi, horalkami, sľubmi, dohodami …či vínkom.“ Bude to len a len na Vás. Ľudia si zaslúžia to, čo si zvolia. Nechcem a nebudem čakať na pár dní pred voľbami, ako je to už zaužívané a potom sľubovať a sľubovať a sľubovať … aj nemožné. Nič nemôžem sľubovať, pretože výsledok je na nás všetkých, každý bude musieť niečo “obetovať“ a spoločnými silami vybudujeme novú Dobšinú, Dobšinú pre Vás, aby boli naše deti na nás hrdé a nemuseli odtiaľto utekať. Sľúbiť môžem len jedno, že budem robiť to, čo doteraz: stáť za záujmami občanov tohto mesta.

Ján Slovák