Aktuality

Čistia tok Dobšinského potoka

 

Dnes 4. apríla sa skoro po roku Dobšinský potok dočkal svojej veľmi žiadanej očisty. Pracovníci technických služieb mesta Dobšiná dnes od skorých ranných hodín zbavujú jeho koryto rôznych nečistôt, ktoré väčšinou majú jediného pôvodcu – človeka.

 

Siedmi pracovníci podniku služieb začali s čistením v úseku od bývalej firmy Haak, ktorá je situovaná naproti dnešnému centru voľného času detí a mládeže. Ako nám povedali samotní pracovníci: „Teraz budeme čistiť Dobšinský potok v smere cez celé mesto až po Tri ruže“.

 

Tok potoka samotného bol vo veľmi zlom stave čo pracovníci okomentovali takto: „Ešte sme len na začiatku a už teraz máme trištvrte vlečky multikáru zapratanej. Vyzerá to tak, že počas čistenia bude potrebných desať a viac vyprázdnení vlečky. Najviac znečistené to je jednoznačne pri domoch kde sme začali“. Podotkol pracovník a pohľadom nebolo ťažké zistiť, že ide o blízke rómske obydlia.

 

Mnohí obyvatelia mesta sa už v minulom roku sťažovali podnetmi, ale aj priamo na zasadaniach mestského zastupiteľstva na stav potoka, ktorý v mnohých prípadoch vyvolával neraz pohoršenie s okorenením nepríjemného zápachu na mnohých miestach. Dnešná „očista“ toku potoka azda vydrží dlhšie ako tá minulá, no všetko je o ľuďoch a ich vzťahu k prostrediu kde žijú. 


{gallery}foto_prispevky/cistenie_potoka{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »