Kultúra

Imatrikulácie na dobšinskom gymnáziu

 

Bol to deň plný napätia, trémy a očakávaní. Po troch hodinách nekonečného čakania to konečne prišlo. Imatrikulácie. Bolo to niečo čoho sme sa všetci báli. „Strápnim sa?“ „Čo asi tak budem robiť?“ Toto boli otázky, ktoré si kládli žiaci 1.A. a 1.B. triedy. Aj napriek tomuto som sa ja osobne na ne veľmi tešila. Každého som upokojovala: „spolu to zvládneme,“ „navzájom sa podržíme .“ „Veď o nič nejde , len sa zabavíme.“

Keď som uvidela telocvičňu plnú žiakov a profesorov tiež ma zachvátila panika. My sme sa báli, no na malých primánoch to bolo aj vidieť. Na oficiálnej časti nám pani riaditeľka slávnostne odovzdala imutrikulačné listy a zablahoželala ku dňu študentov. Potom sme sa išli prezliecť do našich masiek. Primáni mali tému Rozprávkovo. Objavili sa medzi nimi postavy ako Mickey Mouse, Minnie, Včielka Mája a Vilko, Asterix a Obelix… Mali rôzne úlohy ako citrónový tanec, prekážková chôdza, lovenie súčiastok z neopísateľnej zmesi… .

Po ich prísahe sme nastúpili my. Žiaci 1.B. triedy – šmolkovia. Ich neodmysliteľnou súčasťou je Gargamel s Azraelom a tatko Šmolko so Šmolinkou. Mali sme možnosť pocítiť na vlastný jazyk kuchárske umenie žiačok 2.B. triedy a poviem vám nestálo to za veľa. Ešte sa majú čo učiť. Medzi ich kuchárske špeciality patrili: jabĺčka plávajúce v octe, varené a surové vajíčka na hlave a v nohaviciach, medové tváričky s múkou v očiach a samozrejme ich najlepšou špecialitou bola pochúťka podávaná v plienke. 

Čo tam asi bolo si domyslite sami. Niektorý z nás zadarmo podstúpili profesionálnu depiláciu nôh, luxusnú manikúru a zistili sme, že zvon do záchoda sa dá využiť aj na pohybovanie. Po našom perfektnom tanečnom výkone, ktorý mal taký úspech, že diváci ani nemali slov, alebo len nevedeli oceniť naše ladné pohyby, sme zložili prísahu, ktorú “určite všetci“ budeme dodržiavať. Nakoniec z  toho vznikol celkom príjemný deň. Nechápem, prečo sme sa toho báli. Chcem poďakovať našim starším spolužiakom za dobré jedlo a príjemné prežitie imatrikulačného dňa. Už teraz sa tešíme na našich mladších spolužiakov, ktorí prídu na budúci školský rok.

{gallery}foto_kultura/imatrikulacie_2013{/gallery}

Jana Garanová Krišťáková, Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »