Kultúra

Halloweensky pochod v Dobšinej

 

Halloween je slovo prevzaté z anglického výrazu „All Hallows’Evening“, čo doslovne znamená predvečer všetkých svätých. Dnes ho poznáme ako komerčný sviatok spojený so strašidlami a večierkami v kostýmoch. Jeho pohanský pôvod však siaha až k starému keltskému národu. Charakteristickým halloweenskym symbolom je vydlabaná tekvica s otvormi v podobe tváre, zvnútra osvetlená sviečkou či kahancom, ktorá slúži ako lampáš.

Centrum voľného času zorganizovalo 26. októbra 2018 halloweensky pochod v uliciach Dobšinej. Všetky „strašidlá“ sa stretli na Námestí baníkov, kde dostali svietiace oranžové balóny. Z námestia  sa strašidelný sprievod presunul cez sídlisko na námestie troch ruží a po ulici SNP naspäť na námestie. Ďakujeme mestskej polícii za zabezpečenie bezpečnosti detí. Na námestí akcia pokračovala diskotékou, kde sa naše strašidielka dobre vytancovali a zabavili.

Ing. Mária Rybárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »