Kultúra

Gymnazisti z Dobšinej v Aquacity Poprad

Verili by ste, že naši chlapci sa poznajú s CHIGOZIE EMMANUEL MBAH-om? Že neviete, kto to je? Hráč MŠK Žilina. Naši chlapci sa s ním odfotili, keď sme odchádzali z bazénov AQUACITY Poprad. Aj nám sa páčil, tak isto ako ďalší futbalisti Žiliny, ale fotiť sa vybehli iba naši spolužiaci, ktorí tiež majú futbal ako svoje najobľúbenejšie hobby. My sme sedeli spokojne v autobuse, poriadne vyšťavení, šťastní a spokojní po toľkom čase vo vode.

Žiacka školská rada zorganizovala v stredu 10.5.2017 športovú aktivitu, atraktívnu pre deti z nášho mesta, návštevu plavárne. Naše mesto je v peknej prírode, má zaujímavé pamiatky a deti majú veľa možností športovať, ale kúpalisko nemáme. A tak sa na tunajšom gymnáziu snažíme vždy zaujímavo rozhýbať nielen mozgy ale aj telá. Najskôr sme si zaplávali v plaveckom bazéne a potom sme sa rozbehli na tobogány. Nasledovali vonkajšie bazény s termálnou vodou. Neskôr nás čakal výborný obed. Po obede sme sa ešte zabavili vo vnútorných bazénoch, na tobogánoch, vo vodnom bare, v pirátskej lodi, oddychovali sme vo vírivkách. Veľmi sa nám páčilo. Dúfame, že takúto akciu zopakujeme čo najskôr, pretože sme sa veľmi dobre zabávali.

Lucia Anna Liptáková, Sarah Šmelková, tercia