Kultúra

Gymnazisti cestovali do Zvolena za 80 centov

 

 

Kde bolo, tam bolo, v jeden slnečný aprílový deň sa žiaci prímy a sekundy Gymnázia v Dobšinej vybrali na výlet do Zvolena. Rodičia nás ráno doviezli na vlakovú stanicu do Rožňavy a tu sa začal náš výlet.

 

Zážitkom pre nás bola už samotná jazda vlakom, nakoľko niektorí z nás takto cestovali po prvý krát. Sedeli sme po skupinkách v kupé a to bola super zábava. 

 

Cesta síce trvala 2,5 hodiny, ale keďže sme sa dobre zabávali, ani sme sa nenazdali a už sme boli tam. Vo Zvolene sme najprv navštívili lesnícke a drevárske múzeum, kde sme mohli vidieť rôzne výrobky z dreva, nástroje, ktoré sa používajú pri práci v lese a pri spracovaní dreva, rôzne exponáty lesných zvierat. Potom sme sa presunuli na Zvolenský zámok.

 

Na prízemí bola výstava gotických sôch a rôznych oltárov a na poschodí zasa výstava obrazov. Bolo to veľmi zaujímavé. No a potom už prišla na rad tá najlepšia časť, nákupno-zábavné centrum Európa a v nej nákupy a 3D kino. Vybrali sme si animovanú rozprávku Krúdovci. Po jej skončení sme sa vrátili späť na železničnú stanicu, kde sme však zistili, že náš vlak mešká 30 minút. A tak sme čakali a čakali, až sme sa dočkali. Cesta bola síce trocha únavná, ale bolo to asi tým, že celý deň bol úplne skvelý a už nám neostala takmer žiadna energia.

 

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať aj našim triednym profesorkám, ktoré nám tento super výlet zorganizovali. A tiež ďakujeme Železničnej spoločnosti Slovensko, ktorá nám umožnila v rámci akcie „Vlakom do múzeí a galérií“, cestovať do Zvolena za 0,80 €.

 {gallery}foto_kultura/gymnazium_centy{/gallery}

Alexandra Molčanová & Sára Smreková – Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »