Futbal v Dobšinej s novými pravidlami

V sobotu 14. marca 2015 zasadol v priestoroch divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska výbor MFK Dobšiná. Toto stretnutie, na ktorom bolo prítomné vedenie, ale aj samotní hráči bolo zvolané za účelom nového, predovšetkým prehľadnejšieho fungovania futbalového klubu, ktorý v súčasnosti združuje okolo 100 členov. Za predsedu OZ MFK Dobšiná bol zvolený primátor mesta Dobšiná Ján Slovák, ktorý inicioval samotné zvolanie stretnutia. Navštívili sme primátora Jána Slováka, ktorý nám o tomto stretnutí, ale aj jeho záveroch povedal viac.

„Občianske združenie MFK Dobšiná na základe výkonov jeho členov, futbalistov reprezentuje naše mesto. Futbal patrí medzi najpopulárnejšie a najkolektívnejšie športy aj v našom meste a preto máme záujem na podporovaní nášho klubu o čom svedčí aj terajšia dotácia mesta Dobšiná vo výške 10 000 eur. Zdá sa to možno veľa, no vzhľadom na počet členov, ktorý sa skladá zo štyroch mužstiev to je adekvátne. Konkrétne to je A mužstvo, ktoré nás reprezentuje v 5. lige, dorastenci, žiaci a k občianskemu združeniu sa nedávno pričlenilo aj družstvo Oldboys.

V prvom rade bol novým vedením klubu vypracovaný presný rozpočet na fungovanie klubu, ako aj podmienky, ktoré sú založené na presných pravidlách. Samotní hráči sa vyjadrili, že majú záujem naše mesto reprezentovať za týchto podmienok. Tie tkvejú najmä v disciplíne, samotnej činnosti, či už na tréningoch, alebo zápasoch. V presnom a jasnom financovaní a taktiež preukázaní použitia prostriedkov. Povedzme si pravdu, futbal v poslednom čase nemal v Dobšinej veľmi dobré meno a my, nové vedenie klubu chceme urobiť všetko preto, aby sa to obrátilo na správnu koľaj. Taktiež, aby naše mužstvá reprezentovali naše mesto adekvátnymi výkonmi a prinášali divákom športový zážitok na úrovni. Na dresoch všetkých hráčov pribudne po novom logo mesta Dobšiná, ako partnera a Mestských lesov s.r.o., ako generálneho sponzora.“

Naša ďalšia otázka smerovala k používaniu futbalového ihriska: „Jedná sa o mestské športovisko a má slúžiť všetkým. Samozrejme je potrebné prihliadať na to, že MFK Dobšiná má svoje presné tréningové časy, ktoré sú rozdelené do jednotlivých dní v týždni. Všetko v popoludňajších hodinách a víkendy sú určené na zápasy, prípadne inú záujmovú činnosť. Mestské futbalové ihrisko už má svojho zodpovedného správcu, v ktorého kompetencii je rozhodovať o užívaní tohto športoviska, čo znamená, že po dohode s týmto správcom môžu ihrisko používať všetky organizácie v meste, ako aj iná organizovaná verejnosť. V prípade neorganizovaných detí samozrejme za účasti zodpovedných osôb.“   Dodal primátor mesta a predseda MFK Dobšiná Ján Slovák. Na záver vám prinášame prehľadný harmonogram používania ihriska klubom MFK Dobšiná.

Harmonogram futbalového ihriska pre MFK Dobšiná

ŽiaciDorast

Oldboys

od 15:30 do 1700 hod.od 17:00 do 18:30 hod.

od 18:30 do 20:00 hod.

Utorok A mužstvo od 16:00 do 18:00 hod.
Streda A mužstvo Od 16:00 do 18:00 hod.
Štvrtok ŽiaciDorast

Oldboys

od 15:30 do 17:00 hod.od 17:00 do 18:30 hod.

od 18:30 do 20:00 hod.

Piatok A mužstvo od 16:00 do 18:00 hod.
Sobota Zápas/iná organizovaná činnosť –          –     –   –
Nedeľa Zápas/iná organizovaná činnosť