Kultúra

FS Gemer reprezentoval naše mesto na zahraničnom festivale

Folklórny súbor Gemer sa v dňoch  29. júna až 4. júla 2018 zúčastnil  V. medzinárodného folklórneho festivalu  „V. International Music & Folk – Dance festival SUMMER MUSIC FESTIVAL“  v meste Budva (Montenegro). Na toto miesto sme sa opäť vrátili po 10 rokoch, aby aj mladší a noví členovia nášho súboru zažili tie neopísateľné zážitky počas festivalu, ale aj počas samotného pobytu v Budve. Festivalu sa zúčastnili folklórne súbory z Ukrajiny, Bulharska, Rumunska, Turecka, Srbska a Slovenska.

Počas sprievodu sme ukázali krásu našich slovenských krojov a na vystúpení zas tance z Rejdovej, Šariša, spevy z horehronia a Rejdovej. Naše vystúpenie zakončil neopakovateľným spôsobom náš tanečník Maťko, ktorý sa so svojou Jarkou zoznámil práve na tomto festivale a teraz po 10-tich rokoch ju na rovnakom mieste požiadal o ruku. To všetko za hudobného doprovodu ľudovej hudby Štefana Cínu, ktorej ďakujeme za perfektnú spoluprácu.

Samozrejme sme nevynechali ani možnosť ísť na celodenný výlet loďou po Boke Kotorskej a každodenné kúpanie sa v mori. Bola to pre všetkých členov súboru zaslúžená odmena po celoročnej práci a motivácia do ďalšej činnosti. V mene členov FS Gemer sa chcem poďakovať za finančnú podporu mestu Dobšiná, vďaka ktorej sme sa zájazdu mohli zúčastniť.

Anna Macková, vedúca FS Gemer Dobšiná