Kultúra

FS Gemer na festivaloch

 

23. júna 2016 sa FS Gemer zúčastnil festivalu Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe. V programe „Prišli k nám hostia z ďaleka i blízka“ sme sa predstavili s piesňami a tancami z Rejdovej a Sirku. Počasie nám prialo, organizácia bola perfektná, nálada výborná a obecenstvo spontánne. Zúčastnili sme sa aj večerného programu a domov sme odchádzali plní zážitkov z krásneho horehronského spevu a výborne zostaveného programu.

V dňoch 2. až 9. júla 2016 sme absolvovali zahraničný zájazd, tento krát v  Bulharsku, v meste Varna, a to International Folk Dance Festival „Varna“. Festivalu sa zúčastnili folklórne súbory z Turecka, Rumunska, Chorvátska, Srbska, Ukrajiny, Poľska, Macedónska, Slovenska, Grécka, Bulharska….  Zájazd bol krásny vďaka všetkým zúčastneným. Na troch vystúpeniach sme tancovali tance z Gemera a spievali piesne z Gemera a Horehronia.

Najkrajšie zážitky si však odnášame z veľkolepého sprievodu na úvod festivalu v centrálnom mestskom parku vo Varne. Navštívili sme tiež Delfinárium a nikto z nás nevynechal možnosť okúpať sa v mori a užiť si pláže na Zlatých pieskoch. Na záverečnej párty sme si vymenili darčeky, kontakty a rozlúčili sme sa s nádejou, že sa opäť stretneme na niektorom medzinárodnom festivale. Účasť na festivale bola určite veľkou motiváciou pre členov súboru v ich ďalšom pôsobení vo FS Gemer.  Zájazd sme mohli uskutočniť aj vďaka finančnej podpore Mesta Dobšiná a finančnej podpore spoločnosti Mestské lesy Dobšiná, s.r.o. Dobšiná. Bližšie informácie o činnosti FS Gemer získate na našej FB stránke: https://www.facebook.com/Ob%C4%8Dianske-zdru%C5%BEenie-FS-Gemer-357532467602112/?fref=ts .

Anna Macková, vedúca FS Gemer

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »