Kultúra

Fotografická súťaž na tému tajných zákutí nášho mesta

Centrum voľného času detí a mládeže a Mesto Dobšiná zorganizovalo piaty ročník fotografickej súťaže, v tomto roku na tému TAJNÉ ZÁKUTIA (fotografie krásnych miest, často skrytých pred očami ľudí, detailov budov, záhrad a skrytých zákutí mesta a okolia Dobšinej…). Súťaž mala jednoduché pravidlá, zaslať max. 3 fotografie mailom do CVČ DaM, vo dvoch kategóriách: deti a dospelí. Do súťaže sa zapojilo 35 fotografov, vo veku od 7 do 70 rokov, so 75 fotografiami. Ceny do súťaže venovalo Mesto Dobšiná.

Odborná porota v zložení Mgr. Jana Krišáková, Tibor Harmata a Vladimír Václavík, mala ťažkú úlohu fotografie vyhodnotiť a vybrať tie najkrajšie.

1.kategória (deti): 1.miesto Rastislav Vikartovský, 2.miesto Kevin Červenák, 3.miesto Patrik Bodnár,   2.kategória (dospelí):  1.miesto Jana Hatvaníková, 2.miesto Helena Fabiánová, 3.miesto Juraj Husár, Cena riaditeľky ZUŠ: Vanesa Bodnárová, Cena riaditeľky CVČ DaM: Miroslav Herčka

Výstava fotografií a ocenenie výhercov sa konalo 29.11.2017 o 15.00 hod, vo vestibule kultúrneho domu. Ďakujeme všetkým zúčastneným za ich prekrásne fotografie a blahoželáme víťazom. Výstava potrvá do 04.12.2017 a týmto pozývame verejnosť aby sa prišli pokochať pohľadom na krásne fotografie našich amatérskych fotografov.

Ing. Mária Rybárová, foto: Red. JK