Kultúra

Folklórny večer venovaný seniorom

 

V decembri roku 1990 bol mesiac október vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším a 1. október za Medzinárodný deň starších. Začal sa mesiac, kedy si týchto ľudí a to, čo pre nás urobili, pripomíname. Nikdy na nich nesmieme zabudnúť a pripomínať si ich musíme nielen jeden deň alebo v jeden mesiac, ale každý deň v roku.

Aj v našom meste si tento sviatok každoročne pripomíname a pre všetkých seniorov sme na úvod tohto mesiaca pripravili Folklórny večer, ktorý sa uskutočnil 6. októbra v priestoroch Kultúrneho domu v Dobšinej. V programe účinkovali: Ľudová hudba Štefana Cínu a domáci Folklórny súbor Gemer. V takmer dvojhodinovom programe odzneli krásne ľudové piesne v podaní Cínovcov, ženská spevácka skupina FS Gemer predviedla ukážku čepčenia nevesty a zaspievali piesne z Rejdovej a Telgártu, tanečníci zatancovali tance z Rejdovej a Šariša. Skvelé výkony účinkujúcich vďačné obecenstvo odmenilo neutíchajúcim potleskom. Dúfame, že všetci účastníci podujatia strávili u nás príjemné chvíle a my sa tešíme na stretnutia s nimi počas celého roka.

-am-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »