Firme Silicon odobrili vybudovanie komunikácie k závodu

Na stránkach nášho portálu sme vás v minulosti informovali o  pláne spoločnosti Silicon a.s., kde sme vám priniesli rozhovor s členom predstavenstva Ing. Michalom Neubauerom. V súvislosti s plánovanou výstavbou závodu sa v stredu 18. júna do rokovania mestských poslancov, do bodu o majetku mesta,  dostal materiál, ktorý síce nebol zahrnutý, no poslanci odobrili jeho prerokovanie. Jednalo sa o zriadenie vecného bremena vo veci rekonštrukcie prístupovej cesty k budúcemu závodu, kde bolo doporučené, aby konateľ spoločnosti zdôvodnil svoju požiadavku. Ing. Michal Neubauer preto vystúpil priamo pred poslancami mesta Dobšiná, kde prezentoval ciele spoločnosti.

Ako v úvode povedal: „Máme povolenú výstavbu cesty, podľa stavebného povolenia ešte zo dňa 26. júna 2007, kde máme urobiť prístupovú cestu k výstavbe závodu. Už len do starej prístupovej cesty, kde sme stavali elektráreň, sme investovali vyše 100 000 korún. Teraz by bola škoda vedľa tejto cesty stavať novú cestu. Mohli by sme pokračovať po tej starej ceste a prakticky ju celú opraviť. Plánovaná je suma 300 000 eur na opravu celej cesty. Preto sme požiadali mesto Dobšiná, aby sme dostali právo na túto cestu s tým, že my tú cestu v spomínanej sume opravíme.“

Konateľ spoločnosti sa dotkol aj možných obáv ľudí, ktoré sa v poslednom čase dopočul a reagoval na nich. „Boli obavy, že zastavíme cestu, teda prejazd. My cestu nemôžeme zastaviť na mestských a ani na verejných pozemkoch. Keby ste s týmto súhlasili, skoro 250 metrov starej cesty opravíme, vyasfaltujeme.“ Poslanci sa ujednotili, že daný návrh je aj v samotnom záujme mesta a preto zriadenie vecného bremena na spomínanú komunikáciu firme Silicon a.s. odobril s tým, že vlastník vybuduje bezprašnú komunikáciu na vlastné náklady a komunikáciu bude z vlastných prostriedkov udržiavať po dobu 20 rokov. Všetko si môžete pozrieť aj vo forme videa pod príspevkom.

Foto & video: Redakcia MD