Šport

Faggioliho a Merliho tímy už v Dobšinej. Merliho privítalo Slovensko pokutou

 

Dobšinský kopec síce odštartuje až počas nadchádzajúceho víkendu, tímy najvážnejších favoritov na absolútne víťazstvo Faggioliho a Merliho sú už v Dobšinej. Mesto Dobšiná sa presne po roku počas nadchádzajúcich dní postupne opäť zaplní účastníkmi Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Celkovo by ich do tohto malého mestečka malo podľa zoznamu prihlásených viac ako stotridsať, pričom počas soboty a nedele 16. – 17.7.2016 budú divákom predvádzať svoje jazdecké umenie na šesťtisícosemstodesať metrov dlhej trati. Napriek faktu, že do spustenia programu Dobšinského kopca 2016 ostáva ešte stále zopár dní, prvé lastovičky v podobe súťažných tímov už obyvatelia Dobšinej vo svojom meste zaregistrovali počas včerajšieho dňa. Medzi prvými, ktorí do Dobšinej dorazili boli talianske témy Faggioliho a Merliho, čiže najväčší favoriti na absolútne víťazstvo.

Zatiaľ čo Simone Faggioili by mal doraziť do Dobšinej v priebehu dneška, či zajtrajška, Christian Merli už je v Dobšinej. Po príchode povedal, že je vďačný za pozvanie na Dobšinský kopec, kde bude štartovať prvýkrát, no zároveň sa aj posťažoval na privítanie, ktoré mu pripravila Polícia Slovenskej republiky vo forme 1000 € pokuty. Samozrejme, po tomto „nádhernom uvítacom zážitku“ sa Christian vyjadril, že najradšej by už naše Slovensko radšej nikdy nevidel. Nuž, aj takto sa dajú vítať na Slovensku špičkoví zahraniční športovci. Len dúfajme, že na naše preteky prídu aj nabudúce.

Zoznam prihlášok na Dobšinský kopec 2016 organizátor uzavrel už dňa 6.7.2016. Dobrý zvyk však hovorí o tom, že ešte niekoľko dní po uzávierke môžu doraziť organizátorovi posledné prihlášky, ktoré niektorí zahraniční jazdci posielajú poštou. Dnes je už jasné, že všetky prihlášky do Dobšinej dorazili a tak môžeme zhodnotiť, že ich je presne stotridsaťtri, pričom nechýba viac menej nikto z európskej, ale aj slovenskej, či českej špičky. Diváci sa tak môžu tešiť na nádherné súboje, ktoré odštartujú už počas nadchádzajúceho víkendu.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »