Kultúra

Exkurzia malých škôlkarov na hasičskej zbrojnici

Priestory hasičskej zbrojnice sa dňa 19. októbra 2016 premenili na centrum výuky pre malých hasičských kadetov. Tí prišli v sprievode svojich učiteliek priamo z dvoch tried Materskej školy na ulici SNP, aby si preverili svoje teoretické znalosti zo zdolávania požiarov, prezreli si hasičskú techniku a otestovali aj jej funkčnosť. Na hasičskej zbrojnici Dobrovoľného hasičského zboru mesta Dobšiná, ktorá bola v roku 2010 zrekonštruovaná z nenávratného finančného príspevku z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Regionálneho operačného programu, ich privítal hasič Michal Macko a preventivár mesta Dobšiná, pani Věra Krížová.

Spoločne škôlkarom povedali o spoločenskej dôležitosti hasičskej práce, oboznámili ich s možnosťou prihlásenia sa do záujmového útvaru mladých hasičov a pripomenuli, že najdôležitejšie je požiarom predchádzať rôznymi bezpečnostnými postupmi. Azda najviac ale deti zaujalo hasičské vozidlo, do ktorého mohli nasadnúť, prezrieť si všetky prístroje, tiež technické vybavenie a následne sa vydali na malú okružnú jazdu s ujom hasičom, čím naplnili aj cieľ otestovania techniky.

Text & foto: Juraj Karika