Šport

Európsky kopcový šampionát 2020 je zrušený

 

Dnes, 29.05.2020 Medzinárodná automobilová federácia (FIA) oficiálne zverejnila rozhodnutie o definitívnom zrušení Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu na sezónu 2020. V jej oficiálnom vyhlásení sa hovorí: „Vzhľadom na súčasnú krízu pandémie COVID-19 a jej dôsledky, rušíme na sezónu 2020 FIA European Hill Climb Championship a 2020 FIA International Hill Climb Cup.

Pôvodný kalendár Majstrovstiev Európy zahŕňal dvanásť podujatí v rozsahu konania od apríla až do septembra 2020. Až deväť podujatí z celkového počtu pretekov ME bolo do utorňajšieho zasadania Kopcovej komisie zrušených bez náhrady. V prípade Medzinárodného kopcového pohára boli zrušené tri z piatich.

Na základe tohto stavu Komisia uznala, že daná situácia nepostačuje na odôvodnenie zachovania štatútu Majstrovstiev Európy a Medzinárodného kopcového pohára. „Je to ťažké rozhodnutie, ale za danej situácie v kontexte okolností najrozumnejšie, a umožňujúce sústrediť všetko svoje úsilie na rok 2021. Nasledujúca kopcová sezóna tak bude môcť prísť s novinkami, v rámci ktorých sa tešíme aj na zavedenie Performance Factoru pre uzatvorené vozidlá súťažiace v Kategórii 1 v Pohári aj Majstrovstvách Európy,“ povedal prezident FIA Kopcovej komisie, Imad Lahoud.

Toľko z oficiálnej správy FIA. Z toho je jasné, že Majstrovstvá Európy v Dobšinej v tomto roku neuvidíme. O tom, čo to ďalej znamená pre XXXVII. ročník Dobšinského kopca 2020, vás budeme informovať v najbližších dňoch.

Ľuboš Kašický, tlačový tajomník DK 2020

Translate »