Kultúra

Európsky imunizačný týždeň na gymnáziu

 

Európsky imunizačný týždeň (EIW) je kampaň, ktorú každoročne vyhlasuje európska úradovňa Svetovej zdravotníckej organizácie (SZO).Táto kampaň je zameraná na posilnenie významu a dôležitosti očkovania a zvýšenie zaočkovanosti v jednotlivých krajinách. Cieľom realizácie EIW je nárast zaočkovanosti, zlepšenie informovanosti o očkovaní proti nákazám, ktorým sa dá vďaka očkovaniu úspešne predchádzať. V tomto roku SZO vyhlásila za Európsky imunizačný týždeň obdobie od 21. 04. 2012 do 27. 04. 2012.

 

Aj naša škola sa zapojila do tejto kampane. Študent septimy Matúš Kušnier  si v spolupráci s MUDr. Kušnierovou pripravil prezentáciu o histórii a druhoch očkovania. Vysvetlil študentom osemročného aj štvorročného štúdia význam očkovania. Infekčné ochorenia stále ohrozujú zdravie občanov európskeho regiónu.  Preto treba venovať zvýšenú pozornosť neustálemu sledovaniu výskytu týchto ochorení a udržiavaniu vysokej úrovne zaočkovanosti proti prenosným ochoreniam, proti ktorým máme účinné očkovanie k dispozícii.

Z opatrení, ktoré sú v oblasti verejného zdravia k dispozícii pri ochrane obyvateľstva proti infekčným ochoreniam, je očkovanie jednoznačne jedným z najúčinnejších. Široké uplatnenie očkovania viedlo k potlačeniu pravých kiahní a zbavilo Európu obrny. Nedostatočná zaočkovanosť, či dokonca odmietanie očkovania môže spôsobiť ohrozenie života a zdravia populácie.

 

Matúš Kušnier, Gymnázium Dobšiná, Foto: Lukáš Koska

{gallery}foto_skolstvo/imunizacny_tyzden{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »