Šport

Dve zlaté pre Fitness Calisto Aminostar

 

Dňa 21. – 22.04.2012 sa v Zemnom uskutočnili majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke RAW/EQ. V našom oddiely sú v súčasnosti štyria pretekári, ktorí sa poctivým tréningom pripravujú špeciálne na túto disciplínu silových súťaží, ktorá sa ešte delí na skupinu RAW to znamená bez špeciálneho dresu , tam máme dvoch pretekárov open a to Tomáša Gazdíka a Romana Plačka,  druhou skupinou je EQ t.j. pretekárov v dresoch, kde nás reprezentuje dorastenec Robo Šmelko a junior Filip Putnocký.

 

Súťaže v Zemnom sa zúčastnili traja z nich pretože Roman zo zdravotných dôvodov nevedel nastúpiť napriek tomu , že sa pripravoval čo ma veľmi mrzí. Prvým súťažným dňom bola sobota a skupina RAW. Tomáš mal veľkú šancu umiestniť sa na medailovej pozícii a po poslednom tréningu všetko tomu nasvedčovalo, no skončil na peknom štvrtom mieste výkonom 127,5kg vo váhovej kategórii do 75 kg.

 

Asi hlavným dôvodom bolo to, že na súťaži sa používajú iné váhové kotúče, ktoré sú úplne tenučké a váha sa rozkladá ináč, teda činka je veľmi málo pružná, chlapci hovoria, budem ich citovať: „To ako keby si koľajnicu tlačil“. Naše fitness žiaľ takéto kotúče nemá, a boli by potrebné na úplne dokonalý tréning. Dúfam, že s mi podarí v čo najbližšej dobe tieto kotúče zakúpiť.

 

 Ďalším súťažným dňom bola nedeľa so skupinou EQ, kde  Robo aj Filip nastúpili s tými najvyššími ambíciami čo sa aj potvrdilo. Zlatá medaila pre Roba s výkonom 220kg vo váhovej kategórii do 90 kg a celkovo v open 4. miesto. Zlatá medaila pre Filipa s výkonom 220kg vo váhovej kategórii do 110kg a celkovo v open 2.miesto, a keďže celkovo prvé miesto v tejto váhovej kategórii získal maďarský pretekár Filip ako Slovák získal aj titul Majstra Slovenska.

 

Som veľmi rád, že naša výprava bola úspešná, teší ma že chlapci podali skvelé výkony v čom sa odzrkadlila poctivá teamová práca a aj touto cestou sa im všetkým chcem poďakovať za vzorné reprezentovanie oddielu Fitness Calisto Aminostar Dobšiná, ako aj reprezentovanie mesta Dobšiná. Vďaka patrí aj všetkým tým, ktorí ich akokoľvek podporujú, hlavne rodičom a firme Aminostar za podporu. Na záver už len popriať mnoho ďalších takýchto skvelých výkonov.

 

Predseda oddielu, Ján Slovák

{gallery}foto_sport/calisto_aminostar{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »