Dvakrát zlato + jedno striebro pre Dobšinú

V dňoch  24. – 30.11.2014 sme ako WPC Slovakia usporiadali Svetový pohár v silovom trojboji, tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu. Táto súťaž sa uskutočnila v našom hlavnom meste v kongresovej sále hotelu Bratislava, za prítomnosti pretekárov desiatich krajín. Vysokú úroveň potvrdzujú nové svetové rekordy v každej disciplíne. Spomeniem výkon pána prezidenta WPC Slovakia Petra Mihalyho, ktorý zdolal v tlaku na lavičke úctyhodných 350 kilogramov v kategórii EQ M2.

Práve v tejto disciplíne malo zastúpenie aj naše mesto v podobe troch pretekárov  z oddielu Fitness Calisto Dobšiná. Mirka Herčková vybojovala zlato v svojej kategórii a na jej počesť znela aj štátna hymna za absolútne víťazstvo v OPEN ženy. Tomáš Gazdík priniesol zlato vo svojej kategórii a Štefan Remiáš pridal striebro. Aj touto cestou gratulujem pretekárom a veľmi ma teší, že drina na tréningu priniesla zaslúžené ovocie. Zviditeľňovanie nášho mesta na báze svetových súťaží v akomkoľvek športe má obrovský význam a osobne ma veľmi teší.

Som presvedčený, že v roku 2015 sa nám podarí k titulom Majstrov Európy, ktoré Mirka s Tomášom už majú pripojiť aj tituly Majstrov sveta. Prajem všetkým naším členom, aby takéto výsledky dosahovali pravidelne, aj keď príprava je veľmi náročná po každej stránke, no držíme sa hesla : „ bez bolesti na tréningu niet víťazstva“.

Predseda oddielu Ján Slovák