Kultúra

Druhý turnus prímestského letného tábora v CVČ Dobšiná

Bol plný zábavy, pohybu a spoznávania. Slečna Viktorka Vikartovská z Mestských lesov v Dobšinej pre nás v rámci LESNEJ PEDAGOGIKY pripravila veľmi zaujímavé aktivity v lese. Deti si vyrobili prírodnú paletu, zahrali si hry – jašteričky, vytvorili si lesného škriatka a naučili sa mnoho o lese a prírode.

Využili sme aj multifunkčné ihrisko, kde si deti zašportovali a zasúťažili v rôznych disciplínach, napr. balónový had, slalom s pingpongovou raketou a loptičkou, beh za tenisovými loptičkami, podávanie lopty nohami, zahrali si futbal, volejbal a zaskákali si so švihadlami.

Streda tradične patrí celodennému výletu a my sme sa rozhodli spoznať krásy Horehronia a Slovenského raja. Prešli sme sa popod Chmarošský viadukt, pri Depo café Telgart sme si dali zmrzlinku, napili sme sa z prameňa Hrona, zahrali sme sa na skvelom detskom ihrisku pri Ranči pod Ostrou Skalou a na záver sme sa prešli po náučnom chodníku Mokrade Hnilca v Dobšinskej ľadovej jaskyni.

Štvrtok patril vede a gastronómii. Deti si upiekli slané muffiny a zabavili sa pri výrobe sopky. Deň zavŕšili kúpaním v našom novom bazéne a zábavkami v záhrade centra.

V piatok sa deti vydali „Po stopách Sherlocka Holmesa“ a pátranie zavŕšili nájdením pokladu a poobede kúpaním. Pekné dni sú za nami a tešíme sa na ďalšie prázdninové zážitky.

Ing. Mária Rybárová