Aktuality

Druhá vlna potravinovej pomoci v Dobšinej aj s hygienickými balíčkami

 

Na sklonku októbra sa spustila distribúcia potravinových a hygienických balíčkov pre najodkázanejších občanov na Slovensku, kde bude rozdaných 93.746 potravinových balíčkov. V našej oblasti túto činnosť vykonáva Slovenský Červený kríž (SČK). Pomoc je určená pre rodiny s nezaopatrenými deťmi, tiež starobných a invalidných dôchodcov, kde vo všetkých prípadoch musia byť príjemcovia v hmotnej núdzi.

V celej krajine v tejto vlne doručia partnerské organizácie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny potravinovú pomoc 45.514 konečným príjemcom a rozdistribuovaných bude 93.746 kusov potravinových balíčkov. Hygienické potreby budú doručené 33.348 konečným príjemcom a spolu bude distribuovaných 44.356 kusov. V mesta Dobšiná sa druhá vlna distribúcie potravinových a hygienických balíčkov začala 02.11.2016 v priestoroch Podniku služieb. Dovedna 183 oprávnených príjemcov si prebralo potravinovú pomoc, vydaných tak bolo spolu 460 balíkov.

V tejto druhej vlne pomoci, boli pracovníkmi SČK v Dobšinej distribuované aj hygienické balíčky, ktorých bolo odovzdaných 245. Cena jedného potravinového balíka je v hodnote 33,66 eur a obsahuje rôzne základné potraviny, ingrediencie na prípravu jedál a konzervy. Hygienický balíček obsahuje zubnú kefku, pastu, mydlo a šampón v cene 6 eur.  Distribúcia balíčkov je financovaná z Fondu európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby (FEAD), ktorý vznikol v roku 2014. Je v ňom vyčlenených na tieto aktivity do roku 2020 64,8 milióna eur. Náklady na distribúciu potravinových balíčkov vrátane sprievodných opatrení predstavujú 54,4 milióna eur.

Juraj Karika, predseda MS SČK Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »