Aktuality

Dopravné informácie počas Dobšinského kopca 2014

 

Už nás delia iba dni od podujatia, ktoré do Dobšinej priláka tisícky fanúšikov automobilov. V poradí 31. ročník pretekov Dobšinský kopec, ktorý je už tretíkrát zaradený do majstrovstiev Európy automobilov do vrchu, so sebou prinesie aj mnohé sťaženia čo sa týka dopravy. Je logické, že počas pretekov, jednotlivých jázd usporiadatelia pristúpia k uzávierke ciest. Život sa možno trochu sťaží vodičom a cestujúcim, no práve preto vám dnes prinášame úplné informácie z tejto oblasti, aby ste na obmedzenia počas DK 2014 boli pripravení.

V úvode začnime uzávierkou cesty: V sobotu 19.07.2014 sa uzavrie štátna cesta I/67 v úseku Dobšiná – Dobšinský kopec od 08:00 do 20:00 hod. V nedeľu 20.07.2014sa situácia na spomínanej ceste a v rovnakom čase zopakuje. Organizátor si podľa dostupných informácií vyhradzuje právo v prípade priaznivého priebehu podujatia uvoľniť premávku na spomínanom úseku aj v skoršom termíne.

Obchádzkové trasy pre motoristov a cestujúcich: Gemerská Poloma – Hnilec – Mlynky – Dobšinský kopec. Dobšinský kopec – Mlynky – Hnilec – Gemerská Poloma. Organizátor DK 2014 oznámil, že v Gemerskej Polome bude zabezpečený odklon dopravy usporiadateľskou službou v spolupráci s Políciou SR. Na obchádzkovej trase vodičom budú poskytované aj mapy jednotlivých trás, ktoré ich navedú na cieľové miesta. S rýchlostným obmedzením pre prebiehajúce stavebné práce počítajte v úseku medzi Mlynkami, Dedinkami a Hámri.

Obchádzky a obmedzenia v meste Dobšiná: Pretekárske depo bude umiestnené na uliciach Vlčia dolina, SNP, Nová, Tri ruže. V prípade väčšieho počtu prihlásených jazdcov bude hlavná ulica (SNP) uzavretá až po Požiarnu zbrojnicu. Podľa našich informácií, sa tento ročník prihlásilo rekordných 162 jazdcov a tak možno počítať s plánovanou uzávierkou hlavnej ulice. Počas celých pretekov bude organizátor zabezpečovať parkovanie návštevníkov na 4 záchytných parkoviskách v Dobšinej.

Z juhu to budú parkoviská od spoločnosti Eurobus, kde bude aj uzávierka až po ulicu P.J. Šafárika. Miestnym obyvateľom organizátor spriechodní vjazd aj po Zimnej ulici. Zo severu budú pripravené parkoviská pri Kríži, Gúgli, a Dobšinskej Maši. Kyvadlová doprava DK 2014 bude zabezpečená pre návštevníkov, ktorí využijú záchytné parkoviská pred Dobšinou, alebo v blízkosti Dobšinského kopca. Ako dodal organizátor medzi súťažnými jazdami po počas pretekov budú premávať autobusy, na trase Dobšiná – Dobšinský kopec a späť, so zastávkami pri diváckych zónach. Autobusy môže využiť na presun každý platiaci divák v čase od 11:30 – 13:00 hod v oboch súťažných dňoch. Program pretekov nájdete na titulnom plagáte príspevku.

Foto: Organizátor DK 2014, video: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »