Kultúra

Doprava trochu inak na Spojenej škole v Dobšinej

Počet dopravných prostriedkov zo dňa na deň narastá , a tým dochádza častejšie k dopravným nehodám. Aj keď naše mesto nemá veľmi frekventovanú dopravu, je potrebné ovládať predpisy, týkajúce sa chodcov a cyklistov –  účastníkov dopravnej premávky.

Žiaci Spojenej školy v Dobšinej, Nová 808 prežili zaujímavý týždeň. V rámci prierezovej témy Dopravná výchova   sa aktívne zúčastňovali zážitkových aktivít. Ich cieľom bolo precvičiť, čo vedia o dopravných značkách, dopravných predpisoch, samozrejme išlo o  vedomosti adekvátne ich veku.

Žiaci čítali rozprávky o dopravných značkách, následne dopravné značky vyrábali, hrali sa. Vyvrcholením týždňa bola poučná beseda s členmi Mestskej polície v Dobšinej a záverečný vedomostno – zábavný kvíz. Organizačne tento týždeň pripravila koordinátorka dopravnej výchovy PaedDr. Monika Gorejová. Učenie zážitkom sa žiakom páčilo.

Mgr. Gabriela Elexová