Krimi

Dobšinský Róm okradol nevidiaceho muža

 

Ako nás informoval hovorca KR PZ v Košiciach, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave dnes obvinil zo zločinu lúpeže  31-ročného Mareka z Dobšinej a 21-ročnú Katarínu z Rožňavy, ktorí v stredu (14.8.) okolo 20:00 hod. na Záhradníckej ulici v Rožňave olúpili nevidiaceho muža. Všetko pod zámienkou predaja kávovaru, pričom vylákali 48-ročného Rožňavčana na presne nezistené miesto v Rožňave.

Ako priblížil hovorca: „Neďaleko ulice Sama Czabana časť zv. Čurgov, mu jeden z páchateľov podkopol nohy a muž spadol na zem.  Potom mu násilím vytiahol z vrecka kabáta ruku, v ktorej mal peňaženku s finančnou hotovosťou 260,-€. Peňaženku mu z ruky vytrhol a z miesta ušli. K zraneniu poškodeného muža  nedošlo. Včera popoludní policajti vypátrali a zadržali podozrivé osoby z tohto skutku a umiestnili  do cely policajného zaistenia. 

Keďže sa obvinené osoby tohto skutku dopustili na chránenej  osobe, hrozí im v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Zároveň  vyšetrovateľ PZ spracuje podnet na vzatie obvinených do väzby.“ Dokončil pre náš portál hovorca KR PZ Košice Alexander Szabó. Hyenizmus niektorých ľudí nemá hraníc a preto musíme dbať všetci na dostatočnú ostražitosť a nenaletieť podvodníkom, ktorí čakajú len na našu nepozornosť. 

Ilustračné foto: Minv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »