Dobšinský kopec na námestí s bohatým programom

Jubilejný 30.-ty ročník automobilových pretekov do vrchu, ktorý bude už druhý rok súčasťou Majstrovstiev Európy zažije nečakanú obmenu. Nemusíme snáď ani spomínať, že na túto veľkú motoristickú udalosť sa teší široká verejnosť a podujatie sa za posledné desaťročia vďaka profesionálne zvládnutej réžií vypracovalo natoľko, že sa stalo jedným z najvyhľadávanejších v svojej kategórií. Ako sme už ale načrtli, na svoje si prídu aj priaznivci zábavy. Sprievodný program sa stále ešte dolaďuje, no už teraz sú jasné zásadné zmeny oproti minulým ročníkom.

Ako povedal Boris Kubovič, zástupca riaditeľa pretekov pre AutoSport foto: „O presune sprievodného programu, ale aj celého diania pred a po samotných pretekoch sme premýšľali už v minulom roku. Naraz by to však bolo veľa noviniek a tak sme s týmto krokom počkali. Teraz však už nastal čas na zmenu a sprievodný program pretekov presúvame na námestie, pred radnicu. O tom, že to je správny krok sme sa presvedčili aj pred týždňom v Šternberku, kde sme mali možnosť odsledovať, čo urobí táto zmena. Na tomto kopci je sprievodný program taktiež umiestnený na námestie, ktoré je vzdialené iba pár sto metrov od štartu. Šternberku sa navyše podarilo spojiť preteky v tomto roku s dňami mesta Šternberk, čo bolo fakt super. Prenos sprievodného programu na námestie v Dobšinej určite urobí preteky kompaktnejšími a verím, že táto novinka sa zapáči nielen divákom, ale aj jazdcom a ich tímom.“ Dokončil Kubovič.

Čo bude zahŕňať samotný program? Sprievodný program Dobšinského kopca 2013 odštartuje už v piatok 19.júla.2013 vystúpením najznámejšej rockovej kapely IMT SMILE, krstom knihy o DK a ohňostrojom. V sobotu 20. júla zas vystúpi Domimika Mirgová & RAKBY. Na sobotu je naplánovaná aj sobotňajšia megapárty, na ktorú všetkých pozýva Suvereno a mnoho ďalších. Sprievodný program v sobotu doplní aj Kali & Peter Pann. Je to pritom iba časť zvučných mien, ktoré budete môcť vidieť a počuť na Dobšinskom kopci 2013. Zo zákulisia samotných pretekov taktiež vieme, že DK 2013 má už v túto dobu prihlásených vyše 20 jazdcov a organizátori prezradili, že už v Šternberku ich uistil o svojej účasti aj držiteľ traťového rekordu, Talian Simone Faggioli a má sa u nás nás zísť aj kompletná špička z Európy. Záštitu nad 30. ročníkom Pretekov automobilov do vrchu prevzal prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

{gallery}foto_aktuality/DK_2013{/gallery}

{youtube} iRkFMq-LxMI{/youtube}