Dobšinský kopec 2015: Pod záštitou Prezidenta Slovenskej republiky

Jediné slovenské preteky automobilov do vrchu zaradené do seriálu majstrovstiev Európy, Dobšinský kopec 2015 sa budú konať pod záštitou Prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Dobšinský kopec 2015 odštartuje v dňoch 17.- 19.júla 2015, ako ôsme podujatie zaradené do prestížneho seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2015. Organizáciu podujatia na svoje plecia zobralo Mesto Dobšiná, pričom predsedom organizačného výboru je primátor mesta, Ján Slovák:

„Sme naozaj poctení, že záštitu nad jediným slovenským podujatím zaradeným do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2015, Dobšinským kopcom prevzal Prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska. Každý rok sa snažíme pripraviť podujatie tak, aby príkladne reprezentovalo Slovensko. Do Dobšinej chodí množstvo zahraničných jazdcov, ale aj ich fanúšikov a my sme radi, že im môžeme nielen pripraviť kvalitné preteky, ale predstaviť im aj krásy našej krajiny.“

V týchto dňoch vydal organizátor aj Sprievodcu pretekmi (Race Guide). V sprievodcovi Dobšinským kopcom 2015 sa dozviete niečo z histórie mesta Dobšiná, ktoré je organizátorom spomínaných pretekov, ale aj čo to z bohatej histórie pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci, ktorý v roku 2015 odštartuje už po tridsiaty druhý krát. V sprievodcovi ďalej nájdete aj gelériu víťazov jednotlivých pretekov, či kalendár Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2015. Samozrejme nechýbajú ani informácie o plánovaných pretekoch Dobšinský kopec 2015, ktoré sa uskutočnia v dňoch 17.- 19.7.2015. Sprievodcu si môžete prevziať tu: Sprievodca DK 2015

Tlačovú správa: Miro Majláth, tlačový tajomník DK 2015