Dobšinský kopec 2015: Informácia o uzávierke ciest, obchádzkach a parkovaní

V súvislosti s uskutočnením pretekov pristupujú organizátori (tak ako každoročne) k nevyhnutným opatreniam (najmä s ohľadom na očakávané množstvo pretekárov a divákov).  Najdôležitejší je údaj o celkovej uzávierke štátnej cesty I/67 v úseku Dobšiná – Dobšinský kopec v dňoch sobota 18.07.2015  08:00 – 20:00 a  nedeľa 19.07.2015  08:00 – 20:00. Organizátor si vyhradzuje právo v prípade priaznivého priebehu podujatia uvoľniť premávku na spomínanom úseku aj v skoršom termíne.

Obchádzkové trasy

Vzhľadom na neprejazdnosť cesty v obci Hnilec kvôli poškodenému mostu nie je možné použiť tradičnú obchádzkovú trasu z Gemerskej Polomy smerom na Hnilec, preto sme museli pripraviť náhradné riešenie:

V smere Rožňava – Poprad: Henckovce – Jelšava – Revúca – Červená Skala – Pusté Pole

V smere Poprad – Rožňava: Pusté Pole – Červená Skala – Revúca – Jelšava – Henckovce

V smere Spišská Nová Ves – Rožňava: Hnilčík – Mníšek nad Hnilcom – Smolník – Moldava nad Bodvou

Na križovatkách za obcou Henckovce, Hnilčík a na Pustom Poli bude zabezpečený odklon dopravy našou usporiadateľskou službou v spolupráci s Políciou SR. Vodiči, ktorí budú odklonení na obchádzkovú trasu dostanú od usporiadateľov aj mapy jednotlivých trás, ktoré ich navedú na ich cieľové miesta.

Obchádzky a obmedzenia v Dobšinej

DEPO pretekárskych vozidiel bude ako každý rok umiestnené do samotného mesta Dobšiná na ulice Vlčia dolina, SNP, Nová a Námestie Tri ruže. V prípade väčšieho počtu prihlásených pretekárov bude ulica SNP uzavretá až po Hasičskú strážnicu.

Sprievodný program na Námestí Baníkov bude mať za následok veľký nápor na dopravu práve počas ich konania – v piatok 17.7.2015 a sobotu 18.7.2015. V popoludňajších hodinách bude organizátor zabezpečovať parkovanie prichádzajúcich návštevníkov na štyri záchytné parkoviská priamo v Dobšinej. Polícia SR bude monitorovať najmä Zimnú ulicu, tak aby bola zabezpečená jej priechodnosť a vozidlá, ktoré nebudú rešpektovať pokyny a dopravné značenia budú odtiahnuté do areálu Podniku služieb mesta Dobšiná. Usporiadateľ zabezpečí počas sprievodného programu aj spriechodnenie úseku DEPA  medzi ulicami Jarkovou a Novou (Potraviny Jednota – autobusová zastávka na bývalom trhovisku).

Sme si vedomí, že hlavne obyvatelia Dobšinej budú určitým spôsobom obmedzení, našou snahou však bude minimalizovať vaše obmedzenia a touto cestou sa  vám chceme aj poďakovať za pochopenie a väčšiu trpezlivosť.

Parkovanie počas tréningov a súťažných jázd

Ako už tradične, pripravené budú aj záchytné parkoviská pre návštevníkov sobotňajších tréningových a nedeľňajších súťažných jázd. Zo smeru od Rožňavy to budú parkoviská v areáli spoločnosti EUROBUS a jeho okolí (podľa potreby až po odbočku na ulicu P. J. Šafárika. Obyvatelia Dobšinej budú mať umožnený vjazd do mesta po ulici Železničnej a Zimnej. Zo smeru od Popradu a Spišskej Novej Vsi to budú parkoviská v lokalitách „pri Kríži“, „Gúgel“ a Dobšinská Maša.

Organizačný výbor DK 2015