Dobšinskí poslanci zvolili nového hlavného kontrolóra mesta

V poradí už 33.-tie zasadanie Mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo dnes, malo na programe iba jediný bod. Poslanci stáli pred voľbou hlavného kontrolóra mesta Dobšiná. Ten sa zo Zákona o obecnom zriadení volí na obdobie šiastich rokov a doteraz tento post zastávala Mgr. Eva Mihóková, ktorá bola predtým poslankyňou Mestského zastupiteľstva. Dovedna sa do výberového konania, na post hlavného kontrolóra prihlásili šiesti kandidáti, z ktorých splnili všetky stanovené podmienky iba piati. Vylúčeným bol Bc. Daniel Blaško, ktorý nedodal viacero stanovených dokumentov, ktoré boli vyžadované od uchádzačov.

Na samotnej pôde Mestského zastupiteľstva sa ale zišli iba štyria kandidáti, po tom, čo sa Mgr. Miriam Liptáková ospravedlnila pre chorobu. Po všetkých zákonom stanovených náležitostiach sa kandidáti jeden po druhom predstavovali a prezentovali svoje schopnosti, ktoré by vedeli využiť a uplatniť na poste hlavného kontrolóra. Každý z kandidátov mal dovedna tri minúty na svoju prezentáciu. Prítomní desiati poslanci Mestského zastupiteľstva následne hlasovali v tajnej voľbe, ktorá však v prvom kole hlasovania skončila nasledovne:

Ing. Erika Pamulová – 5 hlasov, Mgr. Eva Mihóková – 3 hlasy, Bc. Tibor Jedinák – 2 hlasy, Bc. Alena Liptáková – 0 hlasov, Mgr. Miriam Liptáková – 0 hlasov. Ani jeden z kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov a preto do druhého kola hlasovania, z ktorého vám prinášame aj video pod príspevkom, postúpili dve najúspešnejšie kandidátky a to Ing. Erika Pamulová a Mgr. Eva Mihóková. Tajné hlasovanie poslancov sa zopakovalo a konečné výsledky boli nasledovné: Ing. Erika Pamulová získala 6 hlasov a Mgr. Eva Mihóková získala od poslancov 4 hlasy. Od 1. mája sa teda nová kontrolórka mesta Dobšiná Ing. Erika Pamulová ujme svojej funkcie. Výpočet platu hlavnej kontrolórky: 786 x 1,82 = 1430,52 = 1 431 eur, čo určuje Zákon o obecnom zriadení.

{gallery}foto_zastupitelstvo/volba_kontrolora{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD