Krimi

Dobšinskí policajti vypátrali podpaľačku

 

Príslušníci Obvodného oddelenia PZ Dobšiná vypátrali a z prečinu všeobecného ohrozenia obvinili 22-ročnú Martinu z Dobšinej. Táto dňa 25. októbra 2012 o 07,45 hod. v cigánskej osade v Dobšinej, s úmyslom zničiť spoločnú chatrč, ktorú trvale obývala spoločne so svojím druhom, úmyselne zapálila matrac na posteli následkom čoho sa požiar rozšíril na celú chatrč, ktorá úplne zhorela.

 

Požiar sa rozšíril aj na ostatné blízko stojacie príbytky. Pri požiari nebol nikto zranený. Požiarom vznikla celková škoda vo výške 1.600,- eur. V prípade dokázania viny jej za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. Informoval nás o tom krajský hovorca KR PZ v Košiciach Alexander Szabó.

 

Požiare sa v Dobšinej v poslednej dobe rozmáhajú, pričom v tom istom období 4. novembra horela strecha skromného príbytku 9-člennej rómskej rodiny. V izbe pod ňou spalo sedem detí. Zacítili dym a zburcovali rodičov. Našťastie všetci stihli z horiaceho domu ujsť ešte pred pádom celej strechy. Oheň pohltil celú miestnosť, v ktorej v čase požiaru spalo 7 maloletých detí. Plamene sa do izby pravdepodobne rozšírili z komína. Na pomoc okamžite pribehli aj susedia, oheň sa však už natoľko rozšíril, že uhasiť ho sami nedokázali.

 

Ilustračné foto: TV JOJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »