Krimi

Dobšinskí policajti vypátrali dlhoprstého

 

Dnes nás informoval hovorca krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach, kpt. Ing. Alexander Szabó, Že dobšinskí policajti vypátrali zlodeja. Poriadne po sebe „pozametať“ sa nepodarilo dlhoprstému, kde policajti Obvodného oddelenia policajného zboru Dobšiná vypátrali páchateľa zodpovedného za krádež elektromotora a elektrického agregátu, ktoré skončili vo výkupne zberných surovín. Ako pre náš portál povedal krajský hovorca polície: „Všetko skončilo v vo výkupe zberných surovín v Dobšinej a v Rožňave.Za krádež sa trestne stíha 26-ročný Miloš z okresu Rožňava, ktorého obvinili z prečinu krádeže.“

 Hovorca konkretizoval aj kde nevítaný návštevník „úradoval“. „Odcudzené veci ukradol z neoploteného areálu firmy v Dobšinej ešte začiatkom marca tohto roku. Popradskej spoločnosti spôsobil škodu vo výške 320,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.“ Dokončil pre náš portál kpt. Ing. Alexander Szabó z KR PZ Košice. Dobré rady polície pre občanov: Súbežne nám polícia radí aj to, ako postupovať v prípadoch, kedy sme svedkami trestnej činnosti. Snažte sa prekonať, čo najrýchlejšie prvý šok.

V prvom rade neodkladne zavolajte políciu na číslo 158. Pri kontakte s políciou zachovajte pokoj a poskytnite tieto informácie: Vaše meno a telefónne číslo, presnú adresu, popíšte udalosť. Až do príchodu policajtov nechajte všetko tak, ako ste našli. V žiadnom prípade nič neprekladajte, neupratujte a nechytajte zbytočne do rúk. Týmito činnosťami by ste mohli zničiť stopy, ktoré páchateľ zanechal.

Ilustračné foto: stock.xchng

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »