Krimi

Dobšinského drogového dílera zadržali kukláči

Rožňavskí policajti odboru kriminálnej polície v spolupráci s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach zadržali včera (23.10.2014) popoludní v jednom z bytov v meste Dobšiná dílera drog. Počas policajnej akcie zameranej na drogovú trestnú činnosť zadržali košickí „kukláči“ jednu podozrivú osobu, pri domovej prehliadke policajti našli a zaistili približne 72 jednorazových dávok drogy (pervitín). Zaistené veci budú podrobené expertíznemu skúmaniu na Kriminalistickom a expertíznom ústave PZ Košice.

Ako pre náš portál povedal Hovorca KR PZ Košice Alexander Szabó: „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave už  obvinil 31-ročného muža z Dobšinej zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený muž od presne nezisteného obdobia roku 2013 až doposiaľ získaval pervitín ako aj iné omamné látky rôznym spôsobom, najmä nákupom od doposiaľ neznámych osôb na území Slovenskej republiky.“

Drogy prechovával a následne predával konzumentom na rôznych miestach v okrese Rožňava, najmä v mieste svojho bydliska. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ  PZ zároveň podal podnet na vzatie obvineného muža do väzby. Za drogovú trestnú činnosť mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. K prípadu nám polícia poskytla aj fotografie.

Foto: KR PZ Košice