Šport

Dobšinské gymnazistky opäť prvé v malom futbale

 

Dňa 03. mája 2019 sa v Rožňave na futbalovom ihrisku uskutočnila okresná súťaž v malom futbale mladších žiačok. Na turnaji sa zúčastnilo 6 základných škôl z rožňavského okresu /Gymnázium Dobšiná, ZŠ Plešivec, ZŠ Slavošovce, ZŠ Zlatá, ZŠ ak. J. Hronca a ZŠ Pionierovv Rožňave/.

Po minuloročnom obrovskom úspechu, kedy naše dievčatá postúpili až do celoslovenského finále, sme s určitými ambíciami nastúpili aj tento rok. No a opäť úspešne a opäť víťazne. Dievčatá sa za rok práce na hodinách telesnej výchovy a na športových krúžkoch zlepšili po kondičnej aj hernej stránke, čo sa odzrkadlilo aj v konečnom skóre – 9 strelených a 0 inkasovaných gólov.

Za zmienku stojí aj fakt, že sme turnaj odohrali len so 6 hráčkami, nakoľko sa súťaže mohli zúčastniť len žiačky narodené v r. 2006 a mladšie. O to cennejšie je ich víťazstvo a o to viac im blahoželáme. Držíme prsty na krajskom kole 16.mája v Spišskej Novej Vsi. Našu školu reprezentovali: Kristína Horká, Viktória Chrenková, Petra Terrajová, Viktória Tokarčíková. Michaela Kašparová a Kristína Ferková.

PaedDr. Monika Lešková

Translate »