Šport

Dobšinské chaty 2016 trail

 

Dňa 30. apríla 2016 členovia bežeckého teamu LKVD Dobšiná  zorganizovali bežeckú akciu s názvom Dobšinské chaty 2016 trail inšpirovanú projektom 12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL. Motiváciou bol pre nich  príbeh dvoch chalanov Tomáša Kačmarčíka a Martina Urbaníka, ktorí za jeden deň prebehli všetkými chatami vo Vysokých Tatrách (69 km, 15 hodín, prevýšenie takmer 5000 m). Páčil sa nám ich výkon myšlienka a motto:  „Projekt 12CH nemal za cieľ vytvoriť časový rekord, nabehať závratné množstvo kilometrov, či výškových metrov. Chceme svojim výkonom inšpirovať nielen ultrabežeckú špičku, ale aj amatérov a kamarátov v bežeckej komunite.“

Trasa projektu viedla od Murovaného mosta po starej ceste na Čuntavu, odkiaľ smerovali na ďalšie chaty do Dankovej, na Kimpen cez Rompot, Gápel. Počas celej trasy mali bežci možnosť kochať sa krásnymi výhľadmi a krásnou prírodou, ktorá obklopuje Dobšinú. Posledné kilometre viedli z Dobšinského kopca na chatu Stará Horáreň v Lányiho Hute. Bežci prebehli za 3 hodiny šiestimi chatami, nabehali 30 km s celkovým prevýšením 920 m. Akciu svojou prítomnosťou podporil protagonista projektu 12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL, náš kamarát utrabežec Tomáš Kačmačrík, ako aj ďalší bežci z Rožňavy a Lučenca, ktorí boli očarení nádhernými výhľadmi a krásou našej prírody.

-KV-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »