Šport

Dobšinská posádka Petroltrans Rally Team Vlasto s Kubom vo FIA Central European Zone

 

Vážení športoví priatelia a fanúšikovia motoršportu. Situácia v slovenskom automobilovom športe nie je veľmi lichotivá vďaka zložitým podmienkam s viacerými aspektmi, ktoré tu rozoberať nebudeme. K tomu samozrejme veľkým dielom prispela pandémia, ktorá má za následok čím ďalej tak menej spoločností s možnosťou podporovať tento šport. Náš tím už v predchádzajúcom roku štartoval len na vybraných podujatiach v rámci našich finančných možností.

Mrzí nás, že sa nám nepodarilo zabezpečiť financie na celý Slovenský šampionát 2021 a tak ešte viac obohatiť boje na tratiach Rally, no napriek tomu sme boli vďační za každú podporu. Príprava na sezónu 2022 začala v prvom rade zhodnotením finančných možností z čoho jednoznačne vyplynul záver, že v našom prípade nie je možné zabezpečiť automobil a posádku v triede R5. Rozhodli sme sa nevzdať to a hľadať riešenie, ktoré by sme finančne zvládli. Riešením o ktorom niet pochýb je nájsť ďalšieho partnera a štartovať vo finančne menej náročnej triede. Veľkým potešením pre nás je, že sa nám podarilo spojiť naše sily so silami Douve Sport a tým získať partnera ako aj vozidlo Ford Fiesta Rally 3 za ideálnych podmienok. Za takýchto podmienok sme sa rozhodli reprezentovať náš tím a vlastne aj našu krajinu v roku 2022 účasťou v seriáli FIA Central European Zone (CEZ) a bojovať tak o Európsky titul v triede CEZ 2.

Tento seriál sa jazdí na území štátov strednej Európy a pevne veríme, že sa nám podarí úspešne odjazdiť čo najviac z týchto pretekov. Posádku Fiesty R3 bude tvoriť skúsená Dobšinská zostava zložená z už niekoľkonásobných majstrov v Rally : Ing. Vlastimil Majerčák & Ing. Jakub Slovák. Toto nové zloženie posádky po zrelom uvážení a ambíciami tímu je zárukou spoľahlivosti, serióznosti a dlhodobej spolupráce s predpokladom výborných výsledkov. Pri výbere sme uvažovali s viacerými menami a oslovený bol aj jazdec, ktorý reprezentoval náš tím v predchádzajúcich rokoch, Tomáš Ondrej no ten neprijal našu ponuku a naše podmienky.

Prvým našim podujatím započítavaným do seriálu CEZ je Rebenland Rally, ktorá odštartuje 18. -19.03.2022 v susednom Rakúsku. Je to náročná súťaž so 160km rýchlostných skúšok a nočnými etapami. Držíme palce našej posádke, nech sa sezónu 2022 podarí úspešne zahájiť a doniesť domov prvé cenné body. Ďakujeme za podporu hlavne spoločnostiam PETROLTRANS, a.s. a DOUVE SPORT, ako aj všetkým ktorí nás akokoľvek podporujú a samozrejme všetkým fanúšikom, bez ktorých si tento krásny šport nevieme predstaviť.

Ján Slovák – Petroltrans Rally Team

Translate »