Kultúra

Dobšinská nota rozozvučala Mestské kultúrne stredisko

Mesto Dobšiná, CALISTO s.r.o, v spolupráci s Centrom voľného času detí a mládeže Dobšiná zorganizovali druhý ročník oblastnej speváckej súťaže v speve modernej piesne pod názvom „Dobšinská nota“. Podujatie sa uskutočnilo v piatok 19.06.2015 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska so začiatkom o 15.00 hod. Spevácka súťaž má charakter jednokolovej súťaže, v ktorej medzi sebou súťažili mladí od 12 do 20 rokov. Do súťaže sa mohli zapojiť základné školy, osemročné gymnáziá, centrá voľného času a základné umelecké školy.

Cieľom tejto súťaže bolo vzbudiť u mladých ľudí záujem o modernú hudbu, ako aj dať možnosť reprezentovať svoju osobnosť na verejnosti. Propagovať a zviditeľniť spevácke talenty, ako aj zariadenie , ktoré navštevujú. Spevácke výkony posudzovala porota zložená z odborníkov v oblasti hudby, speve a kultúry. Predsedom poroty bol primátor mesta Dobšiná, ktorý je aj dlhoročným hudobníkom, Ján Slovák. Členovia poroty boli v zložení: Ing. Mária Rybárová, Eleonóra Kerekešová , Karol Kún, Mgr. Silvia Tešlárová.

„Mrzí ma trochu nízka účasť súťažiacich a divákov, no podujatiu to nijako neubralo a bola to veľmi vydarená akcia. Pevne verím, že ďalší, tretí ročník bude ešte úspešnejší. Rozhodol som sa, že zorganizujeme ešte jednu Dobšinskú notu, ktorá bude určená pre vyššie vekové kategórie, od 30 do X rokov. V Dobšinej máme mnohých hudobníkov, ktorí by sa mohli prezentovať aj takouto formou.“ Uviedol primátor mesta Dobšiná Ján Slovák.

Pre víťazov boli pripravené hodnotné ceny, ale aj malé darčeky pre všetkých súťažiacich. Víťazmi tretej Dobšinskej noty sa stali: 1.miesto: Miriam Gallová – Rožňava, 2.miesto: Monika Červenáková – Dobšiná, 3.miesto: Radka Fantazírová – Jelšava, 4.miesto: Simona Fabová – Jelšava. Podujatie ďalej podporili: Matica slovenská, EAST.SK, ASTOM- 4PS s.r.o., TOMEX s.r.o. Mestské lesy Dobšiná s.r.o. Mediálne podujatie podporila Matica slovenská a portál www.mestodobsina.sk .

Foto: CVČ Dobšiná