Kultúra

Dobšinská nota 2018 pozná svojich víťazov!

Mesto Dobšiná, v spolupráci s H2 Security a Centrom voľného času detí a mládeže Dobšiná zorganizovali 27.apríla 2018 piaty ročník oblastnej speváckej súťaže v speve modernej piesne pod názvom  „Dobšinská nota“. Spevácka súťaž mala charakter jednokolovej súťaže, v ktorej sa stretli amatérski speváci rôznych vekových kategórií. Tento ročník sa stretlo 22 veľmi kvalitných spevákov z Rožňavy, Dobšinej, Revúcej, Gemerskej Polomy, Rejdovej, Mlyniek, Vyšnej Slanej a Nižnej Slanej. Súťažiaci  predviedli jednu pieseň s hudobným podkladom alebo v doprovode hudobného nástroja.  Súťaž oživili tanečným vystúpením dievčatá z centra voľného času zo záujmového útvaru Svet tanca.

Príjemným prekvapením bolo vystúpenie, Karmen Pál – Baláž. Členovia poroty boli odborníci z oblasti hudby a spevu v zložení: Karol Kún, pedagóg ZUŠ Dobšiná, Matej Lipták, pedagóg ZUŠ Dobšiná, Dušan Macko Beluš, hudobník.  Výsledky súťaže sú nasledovné:  1. kategória: 0 až 14 rokov – 1.miesto Anna Vivien Pál – Baláž, 2.miesto Michaela Miturová, 3.miesto Michaela Ferencová. 2. kategória: 15 až 30 rokov – 1.miesto Monika Červenáková, 2.miesto Miriam Gallová, 3.miesto Tímea Zajaková. 3. kategória: 31 až 100 rokov – 1.miesto Katarína Bohmová, 2.miesto Marián Pál – Baláž.

Absolútni víťazi: 1.miesto Anna Vivien Pál – Baláž, 2.miesto Monika Červenáková, 3.miesto Katarína Bohmová.  Súťaž podporili: Castelo, Perleť s.r.o, East.sk, Tomex, Mestské lesy Dobšiná s.r.o, Matica slovenská a mediána podpora Informátor.sk a portál www.mestodobsina.sk .  Ďakujeme spevákom, pedagógom, porote, divákom, že prišli podporiť súťažiacich a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tejto krásnej akcie.

Ing. Mária Rybárová, foto: CVČ & Gemerskí matičiari