Šport

Dobšinská desiatka sa blíži

 

Run Team LKVD Dobšiná a Horská chata Stará Horáreň usporadúvajú už 3. ročník bežeckých pretekov s názvom Dobšinská Desiatka.  Podujatie sa uskutoční 15. Septembra, štart je hromadný o 11:00 hod. pred Horskou chatou Stará Horáreň, Lanyiho Huta 1091, Dobšiná. 

 

Trať je vedená v okolí Lányiho Huty v dvoch okruhoch – 7 a 3 km. Povrch trate tvorí 4/5 lesná cesta a 1/5 asfaltový povrch s členitým terénom. Štart a cieľ je pred Starou Horárňou. Prezentácia a vyzdvihnutie štartových čísel je na mieste konania od 09:00 do 10:30 hod.

 

Podľa vyjadrení organizátorov, myšlienkou organizovania bežeckých pretekov bolo oživiť športového ducha v regióne a preto budú organizátori podujatia radi, ak túto myšlienku  podporíte svojou účasťou aj vy. Prihlásiť sa môžete na maile info@starahoraren.sk , alebo telefonicky: 0905 486 162 – Richard Macháň, 0905 833 800 – Peter Čarnoky.

 

Okrem finančných odmien je pripravených aj množstvo zaujímavých vecných cien. V kategórii do 18 rokov budú odmenení prví traja pretekári vecnými cenami a za prekonanie traťového rekordu je stanovená finančná odmena (rekord poľského bežca Jana Wydru 35:21:00). Vyhlásenie výsledkov je stanovené hodinu po dobehnutí posledného pretekára.

 

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách mužov a žien, pričom štartovné je 5 eur, v cene ktorého  je pre prvý 50 registrovaných tričko Dobšinská desiatka a celoplošne kapustnica, pivo či kofola. Tradične sa preteku zúčastňujú aktívni, alebo bývalí účastníci olympijských hier.

 

Tak ako v prvom ročníku, aj teraz organizátorom prisľúbil účasť olympijsky medailista z Vancouveru 2010 Pavol Hurajt.  Tento ročník bude bohatý aj na sprievodné akcie, ktorými sú  živá hudba, grilovanie pstruhov, klobás a šťavnatého mäsa. Pre najmenších sú pripravené súťažné behy a každoročné vodenie detí v sedle na kovbojskom koni.

 

Ilustračné foto: Stará Horáreň

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »