Kultúra

Dobšinky budú reprezentovať na celoslovenskom stretnutí

Spevácka skupina Dobšinky prijala pozvanie na prehliadku speváckych skupín do Mníška Nad Hnilcom. Organizátorom bola miestna skupina Karpatsko-nemeckého spolku (KNS) dolný Spiš. Dňa 05.11.2022 členky speváckej skupiny nastúpili do autobusu s dobrou náladou, hoci im počasie celkom neprialo, no tešili sa po dvojročnej prestávke na stretnutie so svojimi známymi a kamarátmi.

Vedeli po predchádzajúcich skúsenostiach, že atmosféra bude výborná a že naši priatelia v Mníšku nad Hnilcom im pripravia pekné privítanie. Speváka skupina Dobšinky sa predstavila v novom oblečení a zaspievali 4 piesne (dve slovenské a dve nemecké). Boli najpočetnejšou speváckou skupinou, a tak rozospievali celú divadelnú sálu.

Nálada bola veľmi dobrá a všetci sa cítili dobre, dokonca pri príjemnej hudbe roztancovali aj ostatných účastníkov. Po dobre večeri a pri vínku sa zvítali s členmi ďalších speváckych skupín. Členky našej speváckej skupiny sa tešili, že po dlhšom čase sa opäť stretli.

Na záver príjemného večera pani Erika Künigová (predsedníčka KNS dolný Spiš), poverila spevácku skupinu Dobšinky dôležitou úlohou. Naša spevácka skupina tak bude reprezentovať na celoslovenskom stretnutí KNS, ktoré sa uskutoční v Kežmarku v júni 2023. Dobšinky tak budú reprezentovať celý región dolný Spiš. Na túto úlohu sa musia pripraviť a už teraz sa tešia na vystúpenie, ktorým budú reprezentovať predovšetkým naše rodné mesto Dobšinú. Želám členkám najmä veľa zdravia optimizmu – ony to dajú.

Mgr. Valéria Majerská