Aktuality

V Dobšinej sa šili nosiče pre utečencov

 

V priestoroch Kultúrneho domu v Dobšinej sa 16. mája 2016 realizoval projekt šitia nosičov pre utečencov. Nosiče budú použité najmä pre ich ratolesti. Iniciatívu prebralo SLOVAK FASHION COUNCIL, o.z. v spolupráci s neformálnym dobrovoľníckym združením Domov na mame. Tí vyzývajú ku konkrétnej forme pomoci tých, ktorých sa dotýka téma ľudí na úteku. Cieľom tohto projektu je zozbierať čo najviac nosičov pre bábätká a malé deti a pomôcť tak putujúcim rodinám. Matky a otcovia nosia svoje deti v náručí tisícky kilometrov a práve nosiče sú podľa organizátorov projektu pre nich v tejto chvíli veľkou pomocou.

„Od novembra minulého roka sa zorganizovalo viacero dobrovoľníckych stretnutí. Mali sme veľmi dobré ohlasy na náš projekt a následne sme podali žiadosť na Nadáciu otvorenej spoločnosti, kde nám od vlády z prostriedkov vyčlenených na utečencov bol schválený grant. Ušijeme takýmto spôsobom ako dnes v Dobšinej dovedna 2000 nosičov, ktoré pôjdu na Grécke a Macedónske hranice“ spresnila Monika Bandúrová z iniciatívy Domov na mame.

Text & foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »