Šport

V Dobšinej prebehli Majstrovstvá Východného Slovenska dorastencov v stolnom tenise

Východoslovenský stolnotenisový zväz Košice – Prešov usporiadal dňa 24.4.2016 za spolupráce primátora mesta Dobšiná Jána Slováka a MSTO Dobšiná, Majstrovstva Východného Slovenska dorastencov a dorasteniek v stolnom tenise pre rok 2016.  Hralo sa na Základnej škole v Dobšinej. Kategória dorastencov bola veľmi silno obsadená. Predstavili sa v nej traja hráči z najlepšej päťky na Slovensku.

Po úvodnom nástupe vedenia súťaže, rozhodcov, hráčov a hráčok, privítal účastníkov turnaja Mg. Jaroslav Hutník, riaditeľ ZŠ Dobšiná a PaedDr. Anna Klausmanová, zástupkyňa primátora mesta, ktorá pripomenula úspechy stolných tenistov a stolných tenistiek v minulosti a vyslovila presvedčenie, že stolný tenis v Dobšinej sa dostane na úroveň, akú si zaslúži. Pán JUDr. Zoltán Gallo, predseda disciplinárnej komisie VsSTZ Košice – Prešov poprial hráčom veľa šťastia a pevnú ruku na stolnotenisovom turnaji. Na turnaji sa hrali kategórie: dvojhra dorastencov, dvojhra dorasteniek, štvorhra dorastencov, štvorhra dorasteniek, zmiešaná štvorhra V kategórií dorastencov hralo 21 súťažiacich a v kategórií dorasteniek 11 súťažiacich.

Prinášame vám výsledky turnaja. Kategória dorastenci dvojhra: 1. René Reho, 2. Jakub Zelinka, 3. Tomáš Horňák,  Matej Harabin. Kategória dorastenky dvojhra: 1. Simona Horváthová, 2. Agáta Klučárová, 3. Alexandra Sokolská,  Ivana Hudáková. Kategória dorastenci štvorhra: 1. René Reho – Jakub Zelinka, 2. Adam Laboš – Tomáš Horňák, 3. Matej Harabín – Milan Martin,  Matej Mušák – Michal Fečo. Kategória dorastenky štvorhra: 1. Simona Horváthová – Agáta Klučárová, 2. Alena Majerská – Andrea Krešilová, 3. Ivana Hudáková – Tatiana Žilková,  Alexandra Sokolská – Anna Černická. Kategória zmiešaná štvorhra: 1. Jakub Zelinka – Alexandra Sokolská, 2. Tomáš Horňák – Simona Horváthová, 3. René Reho – Andrea Krešilová,  Matej Mušák – Ivana Hudáková. Víťazom turnaja srdečne blahoželáme. Ďakujem všetkým organizátorom,  rozhodcom a hráčom za zdarný a úspešný priebeh športového podujatia.

Bc. Ľubomír Molčan, foto: -JK-