Šport

Dobšinčania zožali na Rally Prešov úspech

V sobotu 3.mája sa v Prešove uskutočnil pretek započítavaný do Majstrovstiev Slovenska v Rally a to RALLY PREŠOV 2014. Usporiadateľ pripravil trojicu rýchlostných skúšok, ktorú pretekári absolvovali každú trikrát. Pre divákov najzaujímavejšia, bola určite rýchlostná skúška priamo v Prešove – Lubotice. Ďalšie dve v blízkom okolí Prešova, preverili pripravenosť súťažných posádok na sychravé uplakané počasie, ktoré urobilo trať pretekov veľmi náročnou. O tom svedčí fakt, že len polovica štartového poľa prešla cieľovou rampou.

Naše mesto malo na tomto preteku zastúpenie v podobe dvoch kompletných posádok a jedného spolujazdca, ktorý síce nešiel vo veľkom „majstráku“, no súčasťou tohto preteku bol aj Slovenský Rally pohár. Žiaľ Števo Leskovjanský kvôli technickej závade na Suzuki Ignis pilotovaného mladým jazdcom Denisom Zeťákom z Rožňavy, cieľovú vlajku nevidel. V triede 3 na Mitsubischi EVO IX za súťažný team KL Racing 1. miesto vybojovala posádka Vlasto Majerčák – Marcel Kollárik a tejto posádke patrilo aj 4. miesto v absolútnom poradí.

Druhou dobšinskou posádkou v triede 6 na Peugeote 208 VTi R2 za team L Racing, bola mladá posádka Tomáš Fusko – Jakub Slovák , ktorá v tejto triede skončila na 2. mieste a v celkovom hodnotení na mieste 9. čo je obrovským úspechom, pri ich premiérovej jazde s týmto novým vozidlom. Všetkým veľa ostrých aj civilných kilometrov bez nehody, ako aj srdečná gratulácia a poďakovanie za zviditeľňovanie nášho mesta aj v tomto športe.